Всесвіт

Вчені зможуть краще захистити космонавтів і супутники від сонячних штормів

Швидкість так само важлива для прогнозування потенційно руйнівних наслідків викидів корональної маси, як і розмір.

Вчені виявили, що синоптики повинні прогнозувати швидкість сонячних вивержень, а також їх розміри, щоб захистити супутники і здоров’я астронавтів.

Вчені з Університету Редінга виявили, що, обчислюючи швидкість викиду корональної маси (CME) при попаданні на Землю, синоптики можуть надати більш корисні ранні попередження. Це допомогло б операторам критично важливої інфраструктури, таким як супутники, знати, чи потрібно їм робити ухиляючі дії або відключати системи для їх захисту, і попереджати астронавтів, коли їм треба сховатися в екранованих частинах Міжнародної космічної станції.

Викиди корональної маси викликані величезними викидами речовини з Сонця, подорожуючими через міжпланетний простір і які порушують власну систему магнітного поля Землі. Використовуючи сонячні тепловізори для вимірювання швидкості CME поблизу Сонця, можна прогнозувати час прибуття CME на Землю.

Ученые смогут лучше защитить космонавтов и спутники от солнечных штормов

Оператори технологічних систем, таких як супутники, які вразливі для космічної погоди, потім мають можливість вжити заходів для обмеження шкоди. Однак, вчені говорять, що такі попередження можуть бути більш корисними, якщо їх поєднувати зі складнішою інформацією про серйозність шторму при його падінні на Землю.

Професор Метью Оуенс, космічний вчений з кафедри метеорології Університету Редінга, сказав:

«Не всі викиди корональної маси викликають сильний шторм, а значить, просто глянувши на активність Сонця, ми можемо отримати багато хибних сигналів. Хоча краще бути в безпеці, ніж шкодувати, особливо за станом здоров’я космонавтів, іноді витрати на неодноразове прийняття непотрібних заходів для захисту супутникової мережі можуть виявитися дорожчими, ніж сам потенційний збиток від космічної погоди».

У цьому фільмі показаний масивний викид корональної маси з різних точок зору, знятий Обсерваторією сонячної динаміки (SDO), Обсерваторією сонячно-земних зв’язків НАСА (STEREO) і спільної Сонячної геліосферною обсерваторією ЄКА / NASA (SOHO). Відео: NASA/Goddard Space Flight Center

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button