Всесвіт

NASA випустить парфуми з ароматом космосу

На краудфандинговій платформі Kickstarter запустили кампанію по збору коштів на парфуми Eau de Space. Грунтуючись на спогадах астронавтів, парфумери створили «той самий» аромат космосу.

Eau de Space – це аромат космічного простору. / © @trendagency_move

Щоб підготувати астронавтів до будь-яких сюрпризів на орбіті, NASА (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США) моделює для них космічний простір під час навчання. У 2008 році агентство уклало контракт зі Стівом Пірсом, хіміком і засновником компанії Omega Ingredients, щоб той створив «запах космосу», грунтуючись на спогадах астронавтів. Вони описували його як суміш озону, пороху, смаженого м’яса, малини й рому. Аромат потрібен був, щоб дати їм звикнути до специфічного запаху на орбіті.

«Це схоже на те, як пахне пістолет відразу після пострілу, — сказала колишній командир Міжнародної космічної станції Пеггі Уїтсон в інтерв’ю CNN в 2002 році. — Я думаю, він димний, горілий і трохи гіркий».

Довгий час NASA тримало формулу аромату в таємниці, але тепер Omega Ingredients робить його доступним для всіх. «Завдяки рішучості, витримці, удачі і Законом про свободу інформації (FOIA) ми отримали його [запах]», — йдеться на сторінці проєкту. Компанія співпрацює з кращими парфумерами й фахівцями в області моди, техніки, дизайну та логістики.

Спочатку планувалося зібрати 1969 доларів, але отримали вже 240 тисяч, і ця цифра постійно зростає. Перша партія буде доступна в жовтні для тих, хто оформив передзамовлення. Eau de Space — перший проєкт творців, але, за даними CNN, команда вже готує другий — «місячний» аромат Smell of the Moon.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button