Всесвіт

Новий суперкомп’ютер моделює розширення раннього всесвіту

Астрономи за допомогою суперкомп’ютера ATERUI II протестували метод реконструкції стану раннього Всесвіту.

Відразу після того, як Всесвіт виник 13,8 мільярда років тому, він раптово збільшився більш ніж в трильйон трильйонів, проте невідомо як і яким чином.

Ця раптове збільшення – одна з найважливіших загадок сучасної астрономії. Розширення повинно було створити первинні флуктуації щільності, які вплинули б на розподіл розвитку галактик. Таким чином, картування розподілу галактик може виключити моделі інфляції, які не відповідають спостережуваним даними.

Дослідницька група під керівництвом Масато Сірасакі, доцента НАО і Інституту статистичної математики, застосувала метод реконструкції, щоб відновити події минулого. Вони використовували ATERUI II, найшвидший у світі суперкомп’ютер, призначений для астрономічного моделювання, щоб створити моделі 4 тис. Всесвітів, щоб простежити, як вони розвиваються.

Команда виявила, що їх метод може скорегувати гравітаційні ефекти і поліпшити обмеження на первинні флуктуації щільності.

“Ми виявили, що цей метод дуже ефективний. За допомогою нього ми можемо зрозуміти як змінювався обсяг раннього всесвіту. Також цей метод може скоротити необхідний час спостереження в майбутніх місіях з дослідження галактик”, – говорить Масато Сірасакі, доцент НАО і Інституту статистичної математики

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button