Всесвіт

NASA вивчить поведінку сперматозоїдів людини у космосі

Екіпаж Міжнародної космічної станції незабаром приступить до не тільки досить цікавого, але і вельми важливого з точки зору перспектив космічної колонізації експерименту. Вантажівка Dragon приватної аерокосмічної компанії SpaceX доставив на МКС заморожені запаси статевих клітин людини. Завдання експерименту – перевірка, як вони поведуть себе в умовах космосу.

«Минулі досліди на спермі бугаїв і морських їжаків показали, що статеві клітини починають рухатися раніше в невагомості, ніж на Землі, але при цьому вони гірше або майже не зливаються з яйцеклітинами. Це все може породити проблеми з зачаттям дітей в космосі», — цитує слова представника NASA портал Space.com.

На сьогоднішній момент одна з основних небезпек, що стоять на шляху нашого перетворення в «міжпланетний вид», пов’язана з високим рівнем космічної радіації. Фахівці відзначають, що найбільшу загрозу це випромінювання несе для статевих клітин, які змушені проходити через кілька фаз поділу, перш ніж вони стають готовими для запліднення.

Тим не менш більш ранні досліди з розмноження комах, риб, морських їжаків та інших тварин, які проводилися на борту МКС, показали, що ніщо в принципі не перешкоджає продовженню роду в невагомості, проте на статевих клітинах приматів такі досліди не проводилися. Додатково до цього, досліди по оцінці життєздатності потомства не проводилися в принципі через технічну неможливість розводити сотні мишей або інших тварин на борту станції в один і той же момент часу.

Перші досліди на людських статевих клітинах почнуться на борту МКС в найближчі дні і тижні. Екіпаж станції розморозить зразки сперми, нещодавно виведені на орбіту, і відправить сперматозоїди у «вільне плавання».

Спочатку планується обробити ці клітини двома наборами сигнальних молекул, що імітують хімічне середовище матки. Один з них змусить сперматозоїди самостійно рухатися, а другий – запустити ланцюжок реакцій, що передують їх злиття з яйцеклітиною. Екіпаж станції отримає кілька десятків фотографій клітин, а потім заморозить їх і відправить назад на Землю для подальшого вивчення.

Ці експерименти, як біологи сподіваються, допоможуть зрозуміти, чи є відмінності в поведінці людських і тваринних статевих клітин за життя в космосі, і вкажуть на те, наскільки можливо «природне» зачаття в невагомості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments