Всесвіт

NASA закрило проект по захопленню астероїдів

У 2013 року адміністрація президента Обами представила проект програми під назвою Asteroid Redirect Mission (ARM). Її метою було захоплення і переміщення на навколомісячну орбіту невеликого астероїда з подальшою відправкою до нього пілотованої експедиції на кораблі Orion. По суті, ARM позиціонувався як своєрідна заміна вельми амбіційної програми Constellation, закритої в 2009 року.


Проте вже з моменту свого народження ARM зіткнувся з низкою складнощів. Далеко не всі представники американської космічної галузі відчували ентузіазм з приводу проекту, вважаючи його непотрібним розпорошенням ресурсів. ARM не користувався особливою підтримкою у Конгресі, і багато в чому виживав лише за рахунок його просування президентською адміністрацією. Її зміна винесла програмі смертний вирок. У проекті бюджету NASA на 2018 рік ARM не було виділено фінансування.

NASA закрыло проект по захвату астероидов
Деякий час NASA намагалося врятувати ARM, але так і не змогло заручитися підтримкою в новій адміністрації, ні в Конгресі. Згідно заяві, зробленій 13 червня директором програми Мішель Ґейтс, фактично агентство вже приступило до згортання ARM. Деякі з розроблюваних в її рамках проектів будуть закриті, деякі продовжать розвиватися, але вже в рамках інших програм.

NASA закрыло проект по захвату астероидов
NASA закрыло проект по захвату астероидов
Що ж, принаймні нам поки що не загрожує нестача безпілотних місій до малих планет. Вже в наступному році досягнуть своїх цілей апарати OSIRIS-REx і «Хаябуса-2». У 2021 і 2022 роках будуть запущені місії Psyche і Lucy, метою яких буде вивчення металевого астероїда Психея і троянських астероїдів Юпітера. І нарешті, якщо пощастить, нам все ж можливо доведеться побачити місію AIDA (Asteroid Impact & Deflection Assessment), метою якої є вивчення наслідків впливу космічних апаратів на астероїд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button