Людина

Населення Китаю почало скорочуватися

Населення Китаю в 2018 році скоротилося на 1,27 мільйона чоловік, повідомляє South China Morning Post з посиланням на доповідь економіста Пекінського університету Су Цзяня і демографа Вісконсинського університету І Фусяня.

Вчені підрахували, що число народжених в країні в минулому році дітей впало на 2,5 мільйони у порівнянні з позаминулим роком. За всю новітню історію Китаю (з 1949 року) це один з найгірших показників, менш як 15 мільйонів людей народилося лише під час епідемії голоду і стихійних лих у 1960 і 1961 роках.

На думку дослідників, ця тенденція може стати необоротною. Жінок дітородного віку в Китаї набагато менше, ніж чоловіків, до того ж багато сімей відмовляються заводити дітей з-за високих витрат на медичну допомогу та освіту.

Протягом десятиліть Китай залишається державою з найбільшою кількістю населення у світі. У 1970-х роках влада країни запровадила політику “одна сім’я – одна дитина”, штрафуючи сім’ї, які зважилися завести більше дітей. У січні 2016 року цей закон був скасований, а число допустимих для будь-якої сім’ї дітей збільшено до двох.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button