Людина

Сидіння за комп’ютером може призвести до остеопорозу

Норвезькі вчені прийшли до висновку, що у підлітків, які проводять багато часу за комп’ютером, зменшується мінеральна щільність кісток. У майбутньому це може привести до розвитку у них остеопорозу, що збільшить ризик переломів.

Результати своєї роботи медики представили на Міжнародному конгресі з остеопорозу, який зараз проходить в Севільї (Іспанія).

dytyna_za_komputerom_450

Як пояснюють вчені, в підлітковому віці відбувається активне формування і зростання скелета. Очевидно, що крім харчування, на цей процес великий вплив має і фізична активність. Тому сидячий спосіб життя і відсутність занять спортом призводять до різних захворювань опорно-рухового апарату, а також до ожиріння.

Читайте також: Інтернет розвиває мислення

Норвезькі медики вирішили з’ясувати, як захопленість комп’ютером впливає на ці процеси. У дослідженні взяли участь 463 дівчини і 484 юнаки віком від 15 до 18 років, що проживають в місті Тромсе на півночі Норвегії. Всім учасникам провели дослідження опорно-рухового апарату: медики підрахували мінеральну щільність їхніх кісток за допомогою рентгена, потім з’ясували, скільки годин на день вони проводять за комп’ютером і який спосіб життя ведуть.

Виявилося, що юнаки більше часу проводять за комп’ютером, в порівнянні з дівчатами, що, звичайно, не дивує. При цьому, чим більше хлопчики були захоплені комп’ютером, тим менша щільність кісткової тканини у них ставала і збільшувався індекс маси тіла.

У дівчаток же залежність спостерігалася зворотня. У учасниць дослідження, які проводили за комп’ютером 4-6 годин на день, щільність кісткової тканини була вища, порівняно з однолітками, які проводять 1,5 години на день перед монітором.

«Такий показник, як мінеральна щільність кісток дуже важливий – він може показати, чи існує ризик розвитку остеопорозу і переломів у майбутньому. Що стосується дослідження для юнаків, то тут очевидно, що сидячий спосіб життя негативно впливає на щільність кісток. Що стосується дівчаток, то тут потрібні ще дослідження, для більш великої популяції, щоб зрозуміти, чому вийшла така закономірність», – говорить провідний автор дослідження доктор Анні Вінтер з Університету Тромсе.

Читайте також: Планшети несприятливо впливають на розвиток вашої дитини

Як стверджують фахівці з Міжнародного фонду по боротьбі з остеопорозом, у всьому світі приблизно один з п’яти чоловіків старше п’ятдесяти років стикається з проблемою переломів кісток саме через остеопороз. При цьому, медики дуже стурбовані тим, що рівень знань про це захворювання, про фактори ризику, про заходи профілактики цієї хвороби серед населення вкрай низькі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button