Земля

Населення Землі почне скорочуватися

Незважаючи на те, що світ все ще стурбований глобальним перенаселенням, серед вчених набирає популярність теорія, згідно з якою населення в деяких регіонах почне різко скорочуватися ще до кінця нинішнього століття.

Crowd of People on City Street Фото від pavlovakhrushev

За прогнозами ООН, населення світу має зрости з 7 до 11 мільярдів до 2100 року, а потім почне скорочуватися. Але зараз все більше фахівців-демографів вважає, що пік настане значно раніше – десь між 2040 і 2060 роками, коли населення досягне 9 мільярдів. Втім, як відомо, в деяких країнах населення вже глобально скорочується, наприклад, в Японії, Італії, США і країнах Східної Європи. Але незабаром, як вважають фахівці, до них додадуться Китай, Бразилія, Індонезія і навіть Індія.

Наприклад, у книзі Канадських журналістів Даррела Брікера та Джона Іббітсона “Порожня планета. Шок глобального скорочення населення” якраз йдеться про те, що в найближчі десятиліття населення Землі досягне піку, а потім почне скорочуватися. Причому це скорочення вже ніколи не зупиниться.

Високі коефіцієнти народжуваності залишаться поки високими в країнах Африки, південніше Сахари і в деяких районах Близького Сходу. Але і там ситуація почне змінюватися, коли жінки отримають більш легкий доступ до освіти і в цілому буде взято під контроль рівень народжуваності. Причому в середньостроковій і довгостроковій перспективі теж саме відбудеться і з бумом народжуваності в Африці, поки не контрольованому. І він закінчиться раніше, ніж думають експерти ООН.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button