Здоров'я

Науковий метод відучити дитину від шкідливої їжі

Навіть без наукового підтвердження відомо, що дітям набагато складніше відмовляти собі в чому-небудь, особливо якщо мова йде про смачні, але шкідливі для здоров’я ласощі.

У юних громадян префронтальная кора, що відповідає за здатність до самоконтролю, тільки розвивається, тому малюки не бажають терпіти. Батьки ж переживають, що якщо вони не стануть проявляти твердість у відношенні списку допустимих продуктів, поки дитина ще маленька, то вже в підлітковому віці їх чадо може зіткнутися з ожирінням, наслідком неправильного харчування.

foto_cikavosti_16.09.2014-06_resized

Але дослідники з Колумбійського університету з’ясували, що ставлення дитини до шкідливих продуктів можна змінити, і направити харчові звички розвиватися в правильному руслі. Допоможуть в цьому досить прості тренування, ефективність яких учені довели в ході експерименту.

Читайте також: Батьки не знають, скільки часу їхні діти присвячують ґаджетам

Допомагали фахівцям школярі та студенти від 6 до 23 років. Для 105 учасників дослідження вчені влаштовували демонстрацію зображень шкідливих продуктів, перегляд супроводжувався скануванням мозку. На певному етапі випробуваним вимагалося представити, що продукт перебуває прямо перед ними, використовуючи уяву, ласощі можна понюхати, лизнути, відкусити від нього шматочок.

В ході іншого сеансу необхідно було думати про продукти, що демонстрували, як про щось, що не стосується їжі – оцінювати розмір, визначати колір, вказувати форму. Такий варіант перегляду зменшував бажання накинутися на їжу на 16%. Оскільки аналіз мозкової активності показав, що найважче доводиться маленьким дітям, саме їх вік названий ідеальним для проведення таких тренувань, і з завданням можна впоратися в колі сім’ї, не звертаючись до вузьких спеціалістів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button