Здоров'я

Музика допомагає онкологічним хворим

Американські вчені дійшли до висновку, що музика сприятливо впливає на стан онкологічних хворих і навіть допомагає їм вилікуватися від такої страшної хвороби як рак.

Коли людина дізнається про те, що вона хвора на рак, у сто відсотках випадків це повідомлення так чи інакше згубно впливає на психіку людини. Через певний час половина з тих, хто дізнався про хворобу, впадають у глибоку депресію, відчуваючи при цьому безвихідь і безнадійність свого становища.

muzyka_proty_raku_resized

Одне з досліджень показало, що хворі люди, які слухали класичну музику впродовж трьох тижнів, набагато краще переносили лікування і побічні ефекти, які завжди присутні при лікуванні раку. У піддослідних відчувалися припливи настрою і біль турбувала їх набагато менше, ніж тих, хто не брав участь у експерименті.

Впливом музикою на психіку людей можна домогтися гарних результатів, що співставимо з прийомом знеболюючих препаратів. Однак в процесі дослідження вчені зробили ще кілька зауважень, стосовно музикотерапії для онкологічних хворих.

Перше зауваження –  будь-яка музика не підійде. Наприклад, рок-музика здатна чинити швидку збудливу дію на нервову систему, а не седативну. Тому серед музичних жанрів, найвідповіднішим вважається саме класична музика. Хоча на сьогоднішній день не існує конкретних мелодій, які особливо ефективно впливають на процес лікування, тим не менш більше користі нададуть ті з них, які воліє той чи інший пацієнт. http://4club.com.ua/ допоможуть відчути всі переваги улюбленої музики.

Читайте також: Вчені: прослуховування Моцарта активізує мозкову активність

По-друге, підбирати мелодії необхідно для кожного пацієнта індивідуально, оскільки залежно від характеру і темпераменту людини, її потреб, та інших факторів, результат буде різним. Це пов’язано з тим, що звукові хвилі і частоти однієї і тієї ж мелодії можуть чинити на різних людей зовсім інший вплив.

Таким чином, доктор Джоан Хазе, під керівництвом якого були проведені ці дослідження, дійшов висновку, що музика здатна якщо не вилікувати онкологічних хворих до повного одужання, то хоча б поліпшити їхнє самопочуття і допомогти їм переносити важкі наслідки лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments