Здоров'я

Схожі ознаки лейкемії та застуди: як не переплутати

Лейкемія – це страшне онкогенне захворювання, рак крові. При даному захворюванні відбувається порушення процесу створення клітин крові в кістковому мозку. «Неправильні» клітини перестають відмирати, а навпаки починають активно розмножуватися. Саме через цей процес нові клітини крові не можуть нормально утворюватися. Накопичується перевага «поганих» клітин в крові. Рак крові – найпоширеніша форма раку у дітей, хоча дорослі схильні до цього страшного захворювання. Є також поділ за статевою ознакою – слабка стать в процентному співвідношенні частіше страждає від лейкемії, але ненабагато.

Нижче представлені одні з перших симптомів раку крові, які вказують на наявність хвороби. Варто зазначити, що кожен окремий пункт може свідчити і про багато інших відхилень у роботі організму. Однак разом ці симптоми говорять про рак крові.

Часті хвороби

Лейкоцити (білі клітини крові) виконують функцію боротьби з усіма чужорідними організмами – вірусами і бактеріями, які надходять в організм. При лейкемії імунітет слабшає, так як лейкоцити не справляються зі своїми функціями. Людина стає набагато вразливішою до будь-яких хвороб, частіше хворіє. Так, це не очевидний симптом, але якщо не виходить позбутися однієї застуди, як наздоганяє іншу, то варто подумати про похід до лікаря.

Слабкість

Ослаблена імунна система впливає на загальне самопочуття людини. Хворий на лейкемію часто страждає від відсутності життєвих сил, низької продуктивності і швидкої стомлюваності. Загалом, симптоми лейкемії дуже схожі на простудні захворювання. Це значно ускладнює виявлення хвороби.

Блідість

Колір шкіри може зблякнути через нестачу червоних клітин крові. Також супутній симптом – постійне відчуття холоду, неможливість зігрітися.

Кровотеча

Цей симптом, який є одним з найяскравіших і сигналізує саме про лейкемію. Найменші рани і подряпини будуть викликати сильні кровотечі, які без зовнішньої допомоги будуть дуже довго тривати порівняно зі здоровою людиною. Пов’язано це з недоліком тромбоцитів у крові, які виконують функцію зупинки кровотеч.

Запаморочення і потемніння в очах

Не явна ознака, може сигналізувати про втому в організмі. Але все ж запаморочення, особливо при різкому підйомі з ліжка, стільця, повинні насторожити.

Синці.

Для хворого на лейкемію навіть невеликий фізичний дотик може обернутися синцями. Це також пов’язано з дефіцитом тромбоцитів, які не можуть повноцінно виконувати всі функції. Людина може навіть не розуміти, як з’явилися у неї синці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments