Здоров'я

Науковці: Фізичні навантаження допомагають легеням відновитися швидше, ніж відмова від куріння

Вчені прийшли до висновку, що поліпшити функцію легень можуть навіть курці за допомогою фізичних навантажень. Щоб прийти до такого висновку фахівці проаналізували дані понад 25 дослідних центрів, які збирали протягом 10 років у всіх європейських країнах.

В експериментах брало участь близько 4000 людей, віком від 25 до 57 років. Вони регулярно проходили медичні дослідження, які включали в себе вимірювання об’єму легень і різноманітні опитування.

В результаті стало зрозуміло, що робота легень пов’язана з фізичними навантаженнями. У людей, які регулярно займалися спортом показник працездатності легенів набагато вище, ніж у тих, хто не займається спортом. Найцікавіше, що люди, які не займалися фізичними навантаженнями, але вирішили змінити свій спосіб життя на користь активного, стали почувати себе краще, навіть якщо не позбулися шкідливої звички курити.

Вчені помітили, що пасивний спосіб життя негативно впливає на функціонування легенів всіх людей, але особливо курців. Навіть відмова від куріння не знижує темпу процесу деградації органів, а ось постійні заняття спортом допоможуть відновити правильне функціонування легенів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button