Головна / Здоров'я / Кліщі вибирають людей для укусів по групі крові

Кліщі вибирають людей для укусів по групі крові

Чи визначає група крові людини ризик бути укушеним кліщами? Експерти вважають, що власники другої групи крові є справжніми ходячими мішенями для комах, які викликають хворобу Лайма.

Якщо у вас друга група крові, то вам краще взагалі не потикатися у ліс у теплу пору року. Дослідники з Чехії припустили, що володарі цієї другою найбільш поширеної групи крові у світі значно частіше стикаються з укусами кліщів. Судячи з усього, ці паразити намагаються вкусити власників саме цієї крові. Кліщі можуть бути переносниками різних бактерій, включаючи і ті, які викликають смертельно небезпечну хворобу Лайма. Дослідники помістили крихітні краплі крові усіх 4 груп у стерильні лабораторні умови в чашки Петрі. Потім ці зразки запропонували особливого різновиду кліщів, які найчастіше викликають хворобу Лайма.

Експеримент повторювався сотню разів. Аналіз результатів показав, що у 36% випадків кліщі вибирали другу групу крові. А от третя група, як виявилося, є найменш привабливою для паразитів. Лише 15% з них намагалися вибрати саме цю кров. Самі автори дослідження поняття не мають про те, чому у кліщів формуються такі дивні уподобання. Зате зрозуміло, що власникам другої групи крові потрібно вживати додаткових заходів захисту при прогулянках в умовах лісистої місцевості.