Головна / Земля / Передбачено швидке настання глобальної катастрофи

Передбачено швидке настання глобальної катастрофи

Вченими передбачено швидке настання глобальної катастрофи.


Американськими вченими в ході тривалих досліджень встановлено нові дані про можливу глобальну катастрофу вже найближчим часом.

Як з’ясували в Геологічній службі США, у північній півкулі планети на території вічної мерзлоти знаходиться майже 800 тисяч тонн ртуті. Інтенсивне танення льодовиків, що спостерігається в останні роки через процеси глобального потепління, може призвести до того, що всі ці маси шкідливої речовини потраплять у світовий океан.

Як відомо, ртуть дуже токсична і її викиди в природу загрожують глобальною екологічною катастрофою. Тонни природної ртуті в найпівнічніших точках надходять з атмосфери Землі і змішавшись з ґрунтовими речовинами, вмерзають в льоди Арктики.

Після глибоких аналізів льоду Аляски, проведених протягом декількох років, вчені змогли виявити вищевказану небезпеку для населення планети. Льоди вічної мерзлоти містять величезну кількість токсичного металу.

Якщо через танення льодів вічної мерзлоти ртуть буде звільнена з глибин льоду, вона стане метилртутью, надтоксичною речовиною, яка буде накопичуватися в організмах людини і тварин. Наслідки можуть бути вкрай важкими і мати глобальний характер.