Людина

Науковці: серце чоловіків і жінок старіє неоднаково

Ученим з університету Джонса Гопкінса вдалося виявити різницю в старінні чоловічого і жіночого серця. До такого висновку прийшли дослідники, аналізуючи зміни, які відбувалися в серцевій діяльності людей середнього та похилого віку, що беруть участь у багаторічному медичному експерименті в рамках проекту MESA, повідомляють джерела з посиланням на журнал Radiology.

02-11-15-foto-600x400-1

Цей проект був присвячений проблемі виявлення причин розвитку атеросклерозу за допомогою магнітно-резонансної томографії. Медики протягом більше десятка років не тільки відстежували всі зміни, які відбувалися в серці кожного з трьох тисяч його учасників, але й (на основі регулярних обстежень організму) зібрали базу даних у формі тривимірних знімків цього найважливішого для людини органу.

Саме ці фотографії і привернули увагу американських вчених, що займаються проблемами вікових змін старіючого організму. При першому ж погляді на знімки і їх порівнянні вони виявили, що на відміну від жіночого шлуночка, який лише скорочувався в обсязі, лівий шлуночок серця чоловіків з часом ставав важчим, а його стінки товстішали, що свідчило про зростаюче навантаження на серце.

У цьому зв’язку вчені заявили, що їх відкриття — найяскравіший приклад того, що час медикам від розмов про індивідуальну медицину переходити до справи: використовувати персоналізований підхід до зміцнення здоров’я чоловіків і жінок.

Начасі відмовитися від практики оцінки ризику розвитку ССЗ по одному лише потовщенню серцевих стінок. У випадку з жінками такий метод може призвести не тільки до недооцінки серйозності захворювання, але і помилку при виборі лікарських засобів, попереджають дослідники.

Кнопка «Наверх»
Закрыть