Людина

Людське грудне молоко на ринок

Китайські багатії платять тисячі доларів на місяць за людське грудне молоко, а деякі з них навіть практикують пряме годування. Дивна мода поширюється серед людей, що купують грудне молоко або вживають його прямо з грудей жінки, що годує або після зціджування. ЗМІ повідомляють, що така послуга спровокувала черговий скандал у Китаї і зібрала десятки тисяч обурених записів на китайському еквіваленті Твіттера.

Згідно виданню Southern Metropolis Daily, агентства по домашньому персоналу пропонують грудне годування для новонароджених, хворих людей і кожному, хто заплатить 16 тисяч юанів (2600 доларів) на місяць. Клієнти агенції кажуть, що їм потрібно якісне концентроване харчування, яке може забезпечити тільки грудне молоко. У грудному молоці міститься унікальне поєднання антитіл, живих клітин, ферментів, гормонів і жирних кислот, які спонукають деяких людей вважати грудне молоко новітнім суперпродуктом. «Дорослі клієнти можуть пити його прямо з грудей, або, якщо відчувають незручність, пити його з грудної помпи», – пропонує Лін Джун, власник компанії Сінсін, де надають таку послугу.

Критики кажуть, що така практика перетворює материнське молоко в товар і знецінює зв’язок між матір’ю і дитиною. Китайський коментатор Као Баоін написав у своєму блозі: «Це посилює проблему ставлення до жінки як до споживчого товару в Китаї і знаменує моральну деградацію багатого стану країни». Дев’ять з десяти людей в онлайн-опитуванні кажуть, що вони не згодні з такою практикою. Один користувач назвав це «переодягненою порнографією», а інші кажуть, що це просто форма нової розваги для надбагатих китайців.

Проте не тільки в Китаї спостерігається зростання інтересу до споживання грудного молока дорослими людьми. Перший веб-сайт, що пропонує грудне молоко на продаж, запущений в Європі в 2010 році, і стабільно набирає популярності. У Великобританії, Державна служба охорони здоров’я реєструє банки грудного молока для жінок, які не можуть самостійно годувати грудьми своїх малюків, також є жінки, що продають свої запаси дорослим людям, які стверджують, що це допомагає їм вилікувати численні болячки. Звичайно, якщо ви захочите імпортувати таке молоко в Україну, вам необхідно оформить импорт через брокера на митниці, і це при умові, що такий товар дозволений.

У 2011 році лондонський заклад The Icreamists («Морозивники») потрапив на шплаьти газет по всьому світу з своїм морозивом Baby Gaga, зробленим з грудного молока людини і припрпавлений сухариками. Інші країни відмічають користь для здоров’я дорослих від грудного молока. Пацієнти з раком або з травними розладами і проблемами з імунною системою у США можуть отримати грудне молоко з припису лікаря. У Каліфорнії також тривають клінічні випробування крему з грудного молока проти вугрового висипу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button