Різні цікавинки

Науменко Олександр Миколайович — біографія проректора НМУ

Доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, проректор з науково-педагогічної, лікувальної роботи та післядипломної освіти, професор кафедри оториноларингології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, відмінник освіти України — все це Олександр Миколайович Науменко.

Науменко Алекандр Николаевич

Ранні роки і сім’я Науменко

Народився Олександр Миколайович 1965 року 16 листопада на Київщині, село Гора Бориспільського району в сім’ї агронома. Раннє дитинство пройшло під час розвитку системи сільського господарства в регіоні, тому з малих років він дізнався про важку колгоспно-радгоспну роботу, що мало серйозний вплив на його подальше становлення. Під час навчання в сільській школі, він закінчив музичну школу по класу фортепіано і баяна. У старших класах Олександр Миколайович брав активну участь в різних громадських заходах і навіть очолював піонерську і в подальшому комсомольську організацію школи.

Студентські роки майбутнього проректора

А.Н. Науменко закінчив школу в 1982 році і вступив на лікувальний факультет медичного інституту імені академіка О.О. Богомольця. Під час навчання в інституті, Олександр Миколайович виявляв особливий інтерес до вивчення оториноларингології і займався в гуртку кафедри. Після закінчення інституту в 1988 році і інтернатури, був направлений до районної поліклініки м. Києва лікарем-отоларингологом. Однак під час роботи його не покладала мрія зайнятися науковими дослідженнями в галузі оториноларингології, тому він продовжував активно навчатись і робити перші кроки в науці.

Початок роботи в медичному інституті в Києві

У 1993 році О.М. Науменку вдалося втілити свою давню мрію, і він почав працювати асистентом кафедри при керівництві професора Юрія Володимировича Мітіна. Отримані знання під час роботи в поліклініці, бажання, робоча і дружня атмосфера в колективі, допомогла швидкому зростанню і отриманню додаткових навичок хірурга, громадського діяча і вченого.

З 1995 року Олександр Миколайович працював під керівництвом ректора Університету академіка Євгена Гнатовича Гончарука, який був видатним вченим і педагогом. Олександр Миколайович розпочав роботу в приймальної комісії університету, де він пройшов шлях від технічного секретаря до відповідального секретаря. У період 1997 по 2004 рік, в якості заступника декана, він брав активну участь у створенні та розбудові єдиного на теренах нашої Держави факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України. Робота на факультеті відкрила нові грані таланту О.М. Науменка, так як він отримав великий досвід спілкування зі студентами, вирішуючи важливі питання і допомагаючи приймати правильні рішення в будь-якій життєвій ситуації, навіть, якщо вона не була пов’язана з навчанням.

Кандидатські дисертації та патенти О. М. Науменко

У 1988 році Олександр Миколайович захистив першу (кандидатську) дисертацію, вона була написана на тему: «Стан мінерального обміну і методи його корекції при деяких формах хронічного риніту». Під час її написання вдалося отримати два патенти України, перший винахід — внутрішньо-раковинна лазеротерапія, друге — конхтом. В цей же період почався його творчий ріст як вченого і практикуючого хірурга. Науменко надавав допомогу в лікуванні ЛОР хворих Центральної міської клінічної лікарні м. Києва, на базі якої розташовувалась кафедра оториноларингології НМУ імені О.О. Богомольця і здійснювалися екстрені чергування по швидкій допомозі.

У 2000 році Олександру Миколайовичу Науменко вдалося пройти складний конкурс, і він став доцентом кафедри оториноларингології НМУ імені О.О. Богомольця. Під час роботи в університеті він виконував обов’язки заступника декана факультету і займався підготовкою лікарів для Української армії. Попутно О.М. Науменко налагоджує співпрацю з іншими українськими та зарубіжними клініками та інститутами, що дозволило значно поліпшити якість навчання студентів.

У 2002 році була написана друга (докторська) дисертація: «Спонтанний та індукований патоморфоз хронічного риніту у жителів Київського регіону», завдяки цій роботі вдалося розробити нові алгоритми лікування та обстеження пацієнтів, які зазнали впливу малих доз іонізуючого опрмінення. У 2003 році Науменко отримав посаду професора кафедри, а в 2004 році отримав заслужене звання професора. Крім роботи на кафедрі, в 2013 році він зайняв посаду проректора в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця. Без його участі не проходить жоден захід, починаючи від наукових конференцій, і закінчуючи громадськими заходами.

Наукові праці та інші методичні матеріали Олександра Миколайовича

Олександр Миколайович Науменко написав більше 140 наукових робіт з них: 4 монографії, 4 навчально-методичних керівництва, 2 винаходи, на які були отримані Патенти України, під його керівництвом захищена одна докторська дисертація, 3 кандидатських роботи. Всі свої заслуги та напрацювання Олександр Миколайович безпосередньо пов’язує з Університетом, де він навчався, працював і став завідувачем кафедри, проректором. Всі колеги, студенти, інтерни, магістри, аспіранти, клінічні ординатори та інші цінують О.М. Науменко і вважають його справжнім керівником, який допомагає вибрати правильний напрямок і доводить справу до логічного завершення.

Кнопка «Наверх»