Технології

У США розроблений лазер, який здалеку ідентифікує людей по серцебиттю

У Пентагоні розробили пристрій, що дозволяє ідентифікувати людей по малюнку серцебиття. Використовуючи інфрачервоний лазер, технологія Jetson може “почути”, як б’ється серце людини, на відстані до 200 метрів.

Створена американськими військовими система використовує лазерну віброметрію, яка вловлює поверхневі рухи шкіри, викликані серцебиттям. Jetson легко розпізнає ритм крізь тонку сорочку та інший легкий одяг, однак більш щільну тканину, наприклад зимове пальто, “пробити” не зможе.

Інше обмеження технології пов’язано з тим, що Jetson потрібно близько 30 секунд на аналіз. При цьому ціль повинна стояти або сидіти нерухомо. При ідеальних умовах, пише MIT Technology Review, точність розпізнавання становить близько 90%.

Серцевий ритм людини так само унікальний, як райдужна оболонка ока, і його неможливо підробити. Проте якщо людина може приховати обличчя за окулярами або підробити відбиток пальця, Jetson обдурити набагато складніше.

Розробка міноборони США може бути використана не тільки у військових цілях (наприклад, системи “свій-чужий”), але й інших сферах. Наприклад, в клініках ця технологія дозволить лікарям відстежувати життєво важливі показники пацієнта, не торкаючись до його тіла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button