Всесвіт

Телескоп Hubble зробив детальні знімки розпаду комети ATLAS

Космічний об’єкт, який має максимально зблизитися з Землею в кінці травня, почав розпадатися. Знімки комети показали, що її ядро зараз складається як мінімум з чотирьох окремих фрагментів.

Телескоп Hubble сделал детальные снимки распавшейся кометы ATLAS

Довгоперіодична комета C/2019 Y4 була виявлена 28 грудня 2019 року. Свою другу назву ATLAS отримала в честь автоматизованої системи телескопів Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System, завдяки якій вдалося виявити космічний об’єкт.

За попередніми оцінками, період обертання комети навколо Сонця становив близько п’яти з половиною тисяч років. Максимально зблизитися з Землею C/2019 Y4 (ATLAS) повинна приблизно через місяць — 23 травня. Спочатку астрономи очікували, що вже до середини травня комета може стати надзвичайно яскравою. Але, швидше за все, цього не станеться.

Двадцятого квітня космічний телескоп Hubble зробив детальний фото комети. На знімку добре видно, що її ядро розпалося як мінімум на чотири фрагменти. Два найбільш яскраві з них, судячи по кадру, теж сегментовані — вони складаються з одного-двох яскравих і великих, а також неясної кількості дрібних і тьмяних елементів.

На момент зйомки комета C/2019 Y4 (ATLAS) знаходилася на відстані приблизно 0,98 астрономічної одиниці (приблизно 146 мільйонів кілометрів) від Землі, а 23 травня вона наблизиться до нашої планети на відстань 0,78 а.о. (близько 116 мільйонів кілометрів).

Зараз цю комету за допомогою невеликого телескопа (діаметром від 15 сантиметрів) можуть розглянути навіть астрономи-любителі. C/2019 Y4 (ATLAS) переміщується в сузір’ї Жирафа і при гарній погоді видно протягом всієї ночі.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button