Всесвіт

Вчених здивували зливи на Титані

У найбільшого супутника Сатурна, тобто Титану, є в наявності більше 60 супутників. Завдяки космічному апарату “Кассіні“, який у вересні цього року повністю припинив своє існування, командою вчених з Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса було виявлено, що на Титані є інтенсивні зливи. Ці зливи створюються штормами, які, як виявилося, набагато більш часті, ніж раніше думали вчені.

Раніше вважалося, що потужні шторми на Титані можливі лише декілька разів за тисячоліття. Однак зараз учені переглядають інтенсивність і частоту цього феномену. Вони впевнені, що такі шторми виникають на Титані один раз в році, а це 29 з половиною років на Землі.

«Спочатку ми були впевнені, що такі події на найбільшому супутнику Сатурна настільки рідкісні, що бувають лише 1-2 рази на тисячоліття, однак ми сильно помилялися на цей рахунок», – сказав професор Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі і провідний автор дослідження, яке було опубліковано 9 жовтня в науковому журналі Nature Geoscience.

Шторми створюють великі повені на Титані, поверхня якого без цих повеней була б досить пустельною. Поверхня Титану разюче подібна до Землі зі спокійними річками, які впадають у великі озера і моря. Є лише одна відмінність: замість води на Титані тече метан і етан – гази в рідкому стані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button