Всесвіт

Hubble сфотографував вмираючу зірку в сузір’ї Оріона

Орбітальний телескоп Hubble надіслав на Землю знімки планетарної туманності NGC2022 в сузір’ї Оріона, форма якої нагадує ембріона. Проте зірка в центрі неї близька до загибелі — найближчим часом вона перетвориться на білого карлика, йдеться на сайті телескопа.

Сфотографована телескопом туманність знаходиться в 8,1 тис. світлових років від Землі в сузір’ї Оріона — її ще в 1785 році відкрив астроном Вільям Гершел.

На фотографії Hubble туманність нагадує за формою кавове зерно. Зірка, розташована в її центрі, поступово скидає зовнішні шари і незабаром перетвориться на білого карлика. Це відносно холодні, тьмяні залишки зоряних тіл, таких як наше Сонце.

Коли у зірки закінчуються запаси ядерного палива, вона роздувається і перетворюється у величезний червоний гігант, а потім скидає зовнішні шари. Коли цей процес завершується, від зірки залишається тільки невелике надщільне ядро, яке астрономи називають білим карликом.

Раніше астрономи з Каліфорнійського технологічного інституту виявили пару білих карликів, розташованих рекордно близько один до одного. Відстань між ними настільки мала, що обидва об’єкти можуть вміститися всередині Сатурна.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button