Всесвіт

У космосі виявлено гігантські об’єкти з темної речовини

Міжнародна група астрономів виявила нетипові коливання електромагнітного випромінювання від далеких галактик, які є джерелами радіохвиль. Фахівці називають причиною проходження перед ними невідомих надмасивних об’єктів з темної матерії, імовірно, чорних дір. Стаття вчених опублікована в журналі Astrophysical Journal, коротко про дослідження розповідає видання Gizmodo.

У 2009 році дослідники проводили спостереження за галактикою J1415+1320 з активним ядром, яка віддалена від Землі на відстань 3,7 мільярда світлових років. Вчені помітили короткочасне збільшення яскравості радіоджерела, яке супроводжувалося відносно тривалим падінням світіння. Ці «провали», що тривали 200-500 днів, закінчувалися повторним збільшенням яскравості. На графіку такі коливання виглядали як «кратери».

Схожі коливання світла були відзначені у семи інших радіоджерел. Оскільки дослідникам довелося проаналізувати радіохвилі від тисячі об’єктів, подібних J1415+1320, це робить спостережуване явище рідкісним.

Таке затемнення може виникати при проходженні перед радіоджерелом гравітаційної лінзи. Так називається будь-який великий об’єкт, який своїм гравітаційним полем викривляє поширення електромагнітного випромінювання. Оскільки зниження яскравості не залежало від довжини хвилі, таким об’єктом не можуть бути хмари газу, що поглинають промені певного «кольору».

На думку дослідників, затемнення можуть відбуватись через гігантські чорні діри, маса яких в тисячі, мільйони разів більше маси Сонця. Ці об’єкти могли залишитися з часів Великого вибуху і представляти собою темну матерію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button