Людина

Наявність кішки в будинку підвищує ризик розвитку шизофренії

Для мільйонів людей кішки стають повноцінними членами сім’ї, але тепер вчені з Інституту Медичних Досліджень Стенлі виявили свідоцтва того, що наявність кішки в будинку може збільшити ризик розвитку проблем психічного здоров’я у дитини. Зокрема, мова йде про шизофренію.

30f8e8586713ded1f4305e7685bcb9bb

Фахівці вважають, що паразит, що живе в організмі кішок, може бути пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку шизофренії. Ці висновки схожі з двома іншими, отриманими з попередніх досліджень.

Вчені розглянули дані про 2125 сім’ях і виявили, що 50,6% людей, які страждають від шизофренії, мали кішку в дитинстві. Результати були разюче схожі з двома іншими дослідженнями. Ці дослідження показали, що 50,9% і 51,9% людей, що страждають шизофренією, виросли разом з кішкою. При цьому наголошується, що всі ці дослідження демонструють зв’язок, але не доводять причинно-наслідкового зв’язку.

Тим не менш, фахівці вважають, що паразит Toxoplasma gondii може бути переданий від кішок людині, граючи важливу роль у розвитку шизофренії. За словами вчених, цей паразит потрапляє в мозок і утворює там мікроскопічні кісти. Ці паразити активуються в кінці підліткового віку і викликають шизофренію – ймовірно, шляхом впливу нейромедіаторів.

Якщо людина здорова, то її імунна система, як правило, повинна тримати паразита під контролем. Але хвороби або певні ліки можуть послабити опірність організму, що робить повторне зараження більш імовірним. Вчені також кажуть, що Toxoplasma gondii може привести до викиднів, порушень розвитку плоду, сліпоти і навіть смерті.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button