Людина

Учені розповіли про небезпеку Bluetooth-навушників

З приходом в життя людини бездротової технології Bluetooth, багато пристроїв позбулися проводів. Стосується це і навушників, що дозволяють тепер насолоджуватися улюбленими мелодіями без прив’язки до пристрою, на якому вони відтворюються. Вчені розповіли про те, чи небезпечні Bluetooth-навушники для здоров’я людини.

Перші розмови про шкоду бездротових навушників почалися з-за того, що технологія Bluetooth використовує для передачі даних радіохвилі на частоті 2,4 ГГц, тобто на тій же частоті, на якій працюють мобільні телефони, Wi-Fi-роутери, мікрохвильові печі і багато інших сучасних пристроїв. Лікарі ж стверджують, що небезпека, яку бездротові Bluetooth-навушники можуть представляти для людини, яка нічим не відрізняється від тієї, що фіксується при використанні звичайних навушників. Мова про те, що звук, випромінюваний цими пристроями, безпосередньо потрапляє на барабанну перетинку, при цьому гучність часто перевищує безпечний рівень у 85 децибелів. Більш того, за словами отоларингологів, людське вухо має захист від короткочасних гучних звуків, але велика кількість людей голосно слухають музику по кілька годин в день, що негативно відбивається на стані їхнього слуху.

Що ж стосується шкоди від випромінювання при використанні таких пристроїв, то в цьому сенсі побоюватися нічого. Поле, яке генерується при роботі протоколу зв’язку Bluetooth, є низькочастотним і не відноситься до іонізуючого випромінювання, тому лікарське співтовариство не вважає його таким, що становить небезпеку для людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button