Земля

Найбільше масове вимирання сталося у воді в 10 разів швидше, ніж на суші

Наймасовіше вимирання нашої планети сталося 252 мільйони років тому: вчені з’ясували, що воно відбувалося на суші і воді нерівномірно.

Переважна більшість видів тварин 252 млн. років назад вимерло, і коли пил осів, планета вступила в перші дні епохи динозаврів.

Вчені дотепер вивчають закономірності серед тих, що вижили й вимерлих тварин. У новому дослідженні автори виявили, що вимирання швидко відбувалося в океанах, проте на суші цей процес затягнувся.

Одна з причин, чому вчені вивчають морські вимирання – підводні копалини краще зберігаються. Тому палеонтологи вже давно знають, що 252 млн. років тому в кінці пермського періоду відбулося масове вимирання: протягом 100 тис. років вимерло більше 85% видів, що мешкають в океані. У морі вимирання зайняло 100 тис. років.

Найбільше масове вимирання сталося в воді в 10 разів швидше, ніж на суші
Щоб дізнатися, яка ситуація була на суші, автори нової роботи вивчили 588 викопних тварин, які жили на території сучасної Південної Африки в басейні річки Кару під час масового вимирання Пермі.

В результаті з’ясувалося, що масове вимирання на суші тривало в десять разів довше, ніж у воді. Однією з причин такої різниці може бути те, що океани можуть швидко й у великому обсязі поглинати хімічні речовини, а також стабілізувати себе до певного моменту. Інакше кажучи, у воді різкі зміни відбуваються швидше і більш різко.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button