Всесвіт

Найближча до Землі чорна діра: ось де вона знаходиться

Вчені спостерігають сонцеподібну зірку з дивними орбітальними характеристиками. Через характер її орбіти команда дійшла висновку, що вона повинна бути частиною подвійної системи, другим елементом якої є чорна діра.

Дослідники виявили дивну подвійну систему з прихованим об’єктом недалеко від Землі. Цей об’єкт масою в 10 Сонць – швидше за все, є чорною дірою

У 1916 році Карл Шварцшильд припустив існування чорних дір як рішення рівнянь поля Ейнштейна для його загальної теорії відносності. До середини XX століття астрономи вперше почали виявляти чорні діри, використовуючи непрямі методи, які полягали в спостереженні за їх впливом на навколишні об’єкти і простір.

З 1980-х років вчені вивчали надмасивні чорні діри (SMBH), які знаходяться в центрі наймасовіших галактик у Всесвіті. А до квітня 2019 року команда астрономів за допомогою Телескопа горизонту подій (EHT) змогла отримати перше в історії зображення такого об’єкта. Ці спостереження дають можливість перевірити закони фізики в найбільш екстремальних умовах і дають уявлення про сили, які сформували Всесвіт.

У новому дослідженні вчені спиралися на дані, отримані обсерваторією Gaia Європейського космічного агентства (ЄКА). Ця місія майже десятиліття вимірювала положення, відстані та власні орбіти майже 1 мільярда астрономічних об’єктів, таких як зірки, планети, комети, астероїди та галактики.

Відстежуючи рух об’єктів у міру того, як вони обертаються навколо центру Чумацького Шляху (метод астрометрії), місія Gaia прагне створити найточніший з коли-небудь створених тривимірних космічних каталогів. Автори нової роботи досліджували всі 168 065 зірок у випуску 3 даних Gaia (GDR3), які мають ознаки подвійних систем.

Їх аналіз виявив особливо перспективного кандидата – жовту зірку G-типу, позначену Gaia DR3 4373465352415301632 – для своїх цілей команда позначила її Gaia BH1. Вчені визначили, що ця зірка повинна бути частиною подвійної системи, а її компаньйон – чорна діра. Цей об’єкт має масу в 10 сонячних і, після підтвердження, може стати найближчою до Землі чорною дірою. Відстань до подвійної системи – близько 1500 світлових років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button