Всесвіт

468 зірок в Чумацькому Шляху в одному із зоряних потоків народилися одночасно

У Чумацькому Шляху знаходиться 8 292 недавно відкритих зоряних потоків – усі вони були означені Тейя. Але є особливий зоряний потік – Theia 456. Річ у тім, що 468 зірок там народилися одночасно! Про це повідомляє Північно-Західний університет.

Зоряний потік – це рідкісна лінійна структура, а не скупчення зірок. Після об’єднання декількох наборів даних, знятих космічним телескопом Gaia, група астрофізиків виявила, що всі 468 зірок Theia 456 народилися одночасно і рухаються в одному напрямку по небу.

«Більшість зоряних скупчень формуються разом. Theia 456 – це не маленька група зірок, разом узятих. Вона довга і протяжна, » – говорить Джефф Ендрюс, астрофізик Північно-Західного університету

Хоча дослідникам давно відомо, що зірки утворюються групами, найбільш відомі скупчення мають сферичну форму. Лише недавно астрофізики почали знаходити нові візерунки на небі. Вони вважають, що довгі ланцюжки зірок колись були щільними скупченнями, які поступово розриваються і розтягуються приливними силами.

Тейя 456, що простягнулася більш ніж на 500 світлових років, є одним з тих прихованих потоків. Оскільки вона знаходиться в галактичній площині Чумацького Шляху, вона легко губиться на тлі 400 мільярдів зірок галактики. Більшість зіркових потоків виявляються десь у Всесвіті – телескопами, спрямованими в бік від Чумацького Шляху.

«Ми схильні фокусувати наші телескопи в іншому напрямку, тому що так легше знаходити об’єкти. Тепер ми починаємо знаходити ці потоки в самій галактиці. Це все одно, що знайти голку в стозі сіна. Або, в такому випадку, знайти брижі в океані, » – твердить Джефф Ендрюс, астрофізик Північно-Західного університету

Виявлення і вивчення цих структур – завдання науки про дані. Алгоритми штучного інтелекту прочесали величезні масиви даних про зірки, щоб знайти ці структури. Потім Ендрюс розробив алгоритми для зіставлення цих даних з уже існуючими каталогами задокументованого вмісту заліза в зірках.

Ендрюс і його команда виявили, що 468 зірок в Theia 456 мають однаковий зміст заліза, що означає, що 100 мільйонів років тому зірки, ймовірно, утворилися разом. Додавши додаткові докази до цього відкриття, дослідники вивчили набір даних, які фіксує, як яскравість зірок змінюється з плином часу.

«Це можна використовувати для вимірювання швидкості обертання зірок. Зірки маючи однаковий вік повинні демонструвати чітку закономірність у швидкості обертання. Якщо ви знаєте, як рухаються зірки, ви можете повернутися назад, щоб дізнатися, звідки прийшли зірки. Ми думаємо, що всі ці зірки народилися разом і мають спільне походження, » – резюмує Джефф Ендрюс, астрофізик Північно-Західного університету

За допомогою даних з супутника NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite і з Zwicky Transient Facility – обидва з яких побудували криві для зірок на Theia 456 – Ендрюс і його колеги змогли визначити, що зірки в потоці мають спільний вік. Команда також виявила, що зірки рухаються разом в одному напрямку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button