Людина

Науковці з’ясували, як самотність впливає на людський організм

Науковці з’ясували, як самотність впливає на людський організм.

Image by Simona Robov? from Pixabay

Питання самотності стало ще більш актуальним у часи пандемії та ізоляції. Для когось це вимушена ситуація самотності через хворобу, а от для декого це звичайний стан, в якому людина перебуває постійно. То чи є  загрози у самотності?

Науковці стверджують, що самотність може мати згубний вплив на наш організм.Це призводить до суму, втрати мотивації, а часом і до проблем зі здоров’ям. Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Як показали дослідження, соціально ізольовані молоді люди були більш напруженими, ніж ті, які спілкувалися зі своїми однолітками.

Самотні люди частіше перебувають у стресовому стані. Коли люди перебувають у стресі, їхній організм виділяє гормони кортизол та адреналін. Вони мобілізують організм, коли людина стикається із короткочасною загрозою, такою як пограбування чи автомобіль, що наближається. Така реакція нервової системи спонукає наше тіло до самозбереження.

Однак, коли ця реакція постійно активується, ці гормони виділяються протягом тривалого часу, що призводить до підвищеного рівня стресу.

У самотніх людей, як правило, підвищений артеріальний тиск. Їхні артерії стискаються і стають жорсткішими, тим самим обмежуючи кровотік. Це змушує серце докладати більше зусиль для перекачування крові.

Також спостерігалося, що в одиноких людей була слабка імунна система через те, що гени, які кодують її на боротьбу з мікробами, працюють не так, як слід. Тому науковці висунули припущення, що одинокі люди більш схильні до зараження вірусними інфекціями.

Ще одне дослідження показало, що самотні або соціально ізольовані люди повідомляли про нестабільний сон, впродовж якого вони постійно прокидалися. Цей тип сну, відомий як фрагментований сон, призводить до недосипання та порушення метаболізму тіла, виводячи гормонові цикли з рівноваги. Однак варто зауважити, що більшість таких досліджень проводили на літніх людях.

Спілкування – найкращий рецепт від самотності. Оточіть себе щасливими людьми і станьте тими, хто може ділитися своєю любов’ю з іншими, тим самим рятуючи їх від самотності.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button