Людина

Новий спосіб омолодження мозку

mozg-pamiayСьогодні вченим відомо досить багато про розвиток мозку на ранніх етапах його функціонування, однак ті явища, які відбуваються при переході людини з юного віку в зрілість, вивчені недостатньо. Тому дослідники з Єльського університету провели величезну роботу, результати якої дозволили пролити світло на деякі «вікові» процеси мозку.

Той факт, що в молодості інформація сприймається і запам’ятовується з легкістю, ні для кого не є секретом. Ця «пластичність» мозкових функцій дозволяє молодим людям швидше адаптуватися до змін у соціумі, а також швидше відновлюватися після стресу. З віком люди набагато гірше переносять зміни і «струс» через більш низький рівень гнучкості в синаптичних зв’язках нейронів.

Вчені з’ясували, що при переході людини від юності до зрілості «швидкість реакції» мозку блокується особливим геном Nogo Receptor 1, і в результаті високий рівень гнучкості, характерний для молодого мозку, знижується.
У ході експериментів, проведених на лабораторних гризунах, вдалося встановити, що цей ген можна «відключити» за допомогою особливих речовин.

З’ясувалося, що ті особини, яким в молодому віці «вимкнули» Nogo Receptor1 зберігали пластичність мислення і в зрілому віці. У тому випадку, якщо цей ген блокували у дорослих тварин, то у них спостерігалася підвищена здатність до регенеративним процесам, і такі особини справлялися зі складними завданнями на моторику набагато швидше, ніж гризуни з активним геном Nogo Receptor 1.

Аспірант Єльського університету, Ферас Акбік вважає, що це відкриття дозволить здійснити новий ефективний підхід до лікування посттравматичних порушень в роботі мозку і при інсультах.
У той же час проявився і побічний ефект «відключення» гена Nogo Receptor 1: виявляється, він здатний впливати на процес запам’ятовування, і особини з блокованим геном швидше забували деякі події, ніж звичайні тварини.

Фахівці і тут знайшли позитивний момент, і сподіваються використати цю можливість для терапії деяких психологічних станів, в тому числі і для лікування стресового синдрому.

Натхнення: http://meganauka.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button