Людина

Вчені виявили ген, пов’язаний зі щастям

Наявність варіанта гена, який бере участь в сенсорному задоволенні і скороченні болю, може робити населення однієї країни щасливішим, ніж населення інших країн, йдеться в новому дослідженні вчених з Університету Варни у Болгарії.

109e416ab5afe18be1ae1c0ca556aca7

Громадяни країн, які оцінюють себе щасливими, мають специфічну генетичну особливість – їх ДНК, швидше за все, містить конкретну алель, що бере участь в сенсорному задоволенні і зменшенні болю, пояснюють фахівці.

Дослідники порівняли генетичні і зовнішні фактори, які могли б сприяти національним відмінностям у щасті. Розглянувши людей з майже 100 країн світу, вчені розрахували середній по країні відсоток людей, які вважали себе однозначно щасливими.

Автори виявили сильну кореляцію між щастям нації і наявністю алеля А у варіанті гена rs324420 в генетичному складі громадян. Ця алель допомагає запобігти хімічній деградації анандаміда – речовини, яка збільшує сенсорне задоволення і допомагає зменшити біль, кажуть експерти. Таким чином, громадяни країн з найвищим рівнем поширеності алелі А сприймали себе більш щасливими. Найчастіше ця алель зустрічалася у жителів Гани, Нігерії, Мексики та Колумбії, в той час як найрідше – у жителів Іраку, Йорданії та Китаю.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button