Земля

Найменших равликів знайшли на острові Борнео

Молюск з острова Борнео побив рекорд найменшого равлика в світі: середня висота його білої раковини досягає 0,7 міліметра, що на одну десяту міліметра менше, ніж у попереднього рекордсмена – китайського Angustopila dominikae.

pic_a3bebaf91943c1844982a8939c734c7f

Голландські і малайзійські вчені назвали новий вид равликів Acmella nana (видовий епітет відсилає до латинського слова nanus – карлик). Розглядати їх можна тільки в мікроскоп.

Равликів нових видів шукали у вапнякових пагорбах острова Борнео, так як їх раковини складаються з карбонату кальцію, головного складового речовини вапняку. Вчені збирали ґрунт та інші об’єкти біля підніжжя вапнякових круч в щільні пластикові пакети, а потім скидали їх вміст у відра з водою.

У результаті пісок і глина занурюються на дно, а раковини (в яких містяться бульбашки повітря) спливають на поверхню. Після вчені розглядають тисячі раковин під мікроскопом у пошуках незвичайних форм.

Поки неясно, чим харчується Acmella nana, оскільки живими їх не зустрічали. Вчені вважають, що за своїм звичкам вони близькі родині Acmella polita, який поїдає тонкі плівки бактерій і грибів, що ростуть на вологій поверхні вапнякових печер.

Acmella nana живе як мінімум в трьох місцях на малайзійській частині острова Борнео, тому його винищення поки малоймовірне. Однак равлики інших видів знаходяться в більш вразливому становищі: вапнякові пагорби і печери постійно руйнуються приватними фірмами, що видобувують сировину для виробництва цементу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button