Ґаджети

Найнадійніший ноутбук 2015

Хто виробляє найнадійніші ноутбуки? Чи реально знайти ноутбук, який ніколи не потребуватиме ремонту? Чому навіть найдорожчі ноутбуки нерідко виходять з ладу? Від чого залежить надійність ноутбука? Як купити найнадійніший ноутбук? Відповіді на ці та інші питання в статті.

03-08-15-foto-600x410-1

Куди зникає надійність

Нам усім хотілося б, щоб новий ноутбук (втім, як і планшет, смартфон, телефон або інша портативна техніка) був дуже надійним і працював довгі роки без проблем і зависань, поки не пішов би на пенсію як морально застарілий. Але перед тим, як шукати найнадійніші моделі згадаємо про автомобілі – вони випускаються багато років практично без зміни конструкції, що дозволяє зібрати велику статистику про те, як часто і що саме виходить з ладу, де слабкі місця конкретної моделі і наскільки дорогим виявиться ремонт. Але з ноутбуками ситуація зовсім інша і можна однозначно сказати, що марно шукати в продажу конкретну модель, яку чесно можна назвати найнадійнішим ноутбуком. Чому так?

Надійність будь-якого виробу перевіряється тільки часом, а моделі ноутбуків змінюються набагато частіше, ніж можна було б встигнути назвати їх надійними. Певна модель ноутбука випускається не більше одного-двох років, в кожної моделі є з десяток модифікацій, які також дуже впливають на надійність ноутбука в цілому, тому будь-який ноутбук, який в даний момент є у продажу, може тільки бути кандидатом на найнадійніший ноутбук року , але стане він ним чи ні – стане відомо тільки через кілька років. Природно, його тоді вже давно не буде в магазинах.

Наприклад, з особистого досвіду – ноутбук Asus K50IJ можна сміливо назвати найбільш надійним ноутбуком 2010-2011 року, оскільки з 45 спостережуваних пристроїв на початок 2015 лише два вийшли з ладу, і то, не з внутрішніх причин (розчавлена власниками матриця і перегризенний пекінесом провід живлення). За 4 роки з майже півсотні ноутбуків нульовий відсоток апаратних несправностей – вражаюча надійність, чи не так? І це в епоху, коли весь світ в трясовині так званого “планованого зістаріння”!

У 2013-2014 році з півтори сотні ноутбуків Asus X55A при продажу не виявилося жодного несправного і на поточний момент з такої досить-таки великої партії вийшов з ладу лише один (це всього лише жалюгідні 0,7%, відремонтовано по гарантії). На зміну цій моделі прийшов Asus X551CA, а також неквапливі Asus X551MA і Asus X553MA, але чи зможу я назвати їх найнадійнішими ноутбуками 2014 або 2015 року – буде відомо знову лише через кілька років.

Пошук найнадійнішого ноутбука схожий на погоню за примарою, яка обов’язково біля нас, але побачити її ми зможемо лише тоді, коли вона зникне з прайсів магазинів, так що купити ми зможемо тільки передбачуваного кандидата на його місце. Як не гірко визнавати це власникам дорогих ноутбуків, але всі ноутбуки робляться з приблизно тих же самих комплектуючих і за тими ж технологіями. Коли виходить з ладу недорогий ноутбук, або його власник віддає в ремонт у http://notebookcenter.com.ua/, або гадає, що якби купив дорожчий ноут, то поломки не було б. Але якщо виходить з ладу елітний ноутбук, наприклад, престижні Apple або Sony, його власники щиро здивуються, розкажуть всім навколо, що це техніка і таке може бути, віддадуть за ремонт пристойну суму і наступного разу знову куплять ноутбук цього ж виробника.

Знаєте, чому? Тому що вони вірять в те, що якщо навіть такі дорогі і, на їх думку, наднадійні ноутбуки виходять з ладу, то звичайні бюджетні нещасні їх власники пачками носять в сервіс-центри, хоча насправді все не зовсім так і на надійність ноутбука впливає в першу чергу не ціна, а його характеристики. Але якщо людина вірить, то будь-які логічні аргументи їй не допоможуть, і коли один знайомий не зміг ніяк логічно пояснити, чому він купив саме цей пристрій за вартістю його трьох місячних зарплат (!), він спересердя сказав – ти нічого не розумієш, адже це ж APPLE! І в останньому слові для нього всі літери були великими. На те вона і віра, щоб просто вірити, хоча надійність техніки цього виробника дійсно хороша.

Так чи можна купити найнадійніший ноутбук? Перед тим, як дати відповідь, варто подивитися на узагальнені дані по надійність торговельних марок і частку найчастіших видів ремонту ноутбуків в сервіс-центрах, які можуть підказати, які виробники найнадійніші і чому їх ноутбуки все ж виходять з ладу. Дані інших джерел можуть істотно відрізнятися з багатьох причин, але загальні тенденції помітні і там.

Виробник

За даними StatisticBrain, вихід з ладу за 3 роки

 • Asus 15.6%
 • Toshiba 15.7%
 • Sony 16.8%
 • Apple 17.4%
 • Dell 18.3%
 • Lenovo 21.5%
 • Acer 23.3%
 • HP 25.6%
 • Samsung невідомо

Про що говорять ці дані? Про те, що хоча у нас і не вийде купити найнадійніший ноутбук на поточний момент, але при правильному підході ми зможемо вибрати очікувано дуже надійний ноутбук, ймовірність поломки якого з внутрішніх причин мінімальна. Вибір виробника, судячи з цих даних, має не найбільше значення, так як різниця в надійності верхніх п’яти виробників всього лише парочка відсотків, що цілком може змінитися статистичними відхиленням.

А ось найпопулярніший вид ремонтів – заміна та ремонт чіпсета або відеочипа. Ви знаєте, чому вони виходять з ладу? Так, правильно – перегрів. Універсальні ноутбуки гріються відчутно, а потужні ігрові ноутбуки схожі на невеликі пічки-шумілки, і коли система охолодження забивається пилом (а це неминуче і мало хто з користувачів стежить за цим), температура всередині зростає до дуже пристойних значень, що і приводить нас потім в сервіс-центр за недешевим ремонтом.

Рішення проблеми низької надійності потужних ноутбуків прості, але не всім сподобається – не купувати ігрові та універсальні ноутбуки, а тільки офісні з бюджетними і середніми процесорами з вбудованим відео. До речі, з середини 2013 року в процесорах ноутбуків від Intel поколінь Ivy Bridge і Haswell навіть у найбільш скромних моделях встановлена досить-таки пристойна відеокарта, якої буде достатньо для сучасних ігор на низьких і іноді на середніх налаштуваннях якості. Ну а якщо хочеться пограти на пристойних налаштуваннях якості, то за ті ж гроші ігрові комп’ютери набагато могутніше і надійніше ігрових ноутбуків.

На інші види ремонту ми можемо вплинути своїм вибором лише побічно – міцний корпус, який іноді врятує від ударів, надійні роз’єми (особливо роз’єм живлення) і акуратна експлуатація.

Як же вибрати найбільш надійний ноутбук? Незважаючи на те, що купити найнадійніший ноутбук не вийде, так як тільки час назве його ім’я, але якщо дотримуватись кількох простих правил, то можна вибрати ноутбук, який буде очікувано дуже надійним і довговічним.

Основні критерії вибору надійного ноутбука 2015 (в порядку пріоритету):

 1. Модель ноутбука – без дискретної (окремої, виділеної) відеокарти;
 2. Двоядерний процесор Intel останніх поколінь (Ivy Bridge або Haswell) бюджетного або середнього рівня, для прийнятного швидкодії бажано з частотою не нижче 1,8 ГГц;
 3. Виробник ноутбука Asus, Toshiba або Dell (ну і Sony або Apple для тих, кому хочеться виділитися не тільки розумом);
 4. Об’єм жорсткого диска і оперативної пам’яті трохи менше, але не нижче розумних меж (2012-2013 рік – 320 Гб і 2 Гб; 2014-2015 рік – 500 Гб і 4 Гб);
 5. Хороший міцний корпус стандартної товщини без зайвих роз’ємів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button