Аналітика

Підземні бункери для еліти

Зубожіння світового населення, здатного при критичній нестачі хліба і видовищ взятися за «зброю пролетаріату» і змести будь-який уряд; техногенні та кліматичні катастрофи; резонансний збіг різних фатальних обставин, що ставлять нашу планету на межу апокаліпсису, – все це турбує один відсоток людей, що зосередили у своїх руках половину земних багатств.

Чи не для того вони збивали незліченні статки, щоб згинути в горнилі якої-небудь глобальної катастрофи разом з «черню». А тому і підстилають під себе «діамантову соломку» вже заздалегідь: від інвестицій в наукові програми персонального безсмертя до покупки непотоплюваних «Ноївих ковчегів» у вигляді підземних фортець вартістю в мільярди доларів.

03-08-15-foto-600x428-1

Комівояжери »для обраних

Мало хто знає, що у Світового економічного форуму (ВЕФ) в Давосі – головному саміту «капітанів світової економіки» – є закрита частина, на яку допускають найбагатших і найвпливовіших.

Ще менше простих людей знають, що така ж закрита частина є в програмі зустрічей Більдербергського клубу, який щорічно збирається в наймальовничіших і прихованих від цікавих очей місцях (цього року – в тірольському «Інтеротель», в Австрії, з 9 по 12 червня) .

Правда, у другому випадку ця таємнича (поки) частина програми ні для кого не секрет, а «закритою» вона є з тієї причини, що проходить в спеціально обладнаних приміщеннях, одна лише технологічна «начинка» яких, дозволяє дотриматися всіх заходів таємності, коштує від 20 до 50 мільйонів доларів.

Довідка

Реймонд Курцвейл – відомий американський винахідник і футуролог. Створив численні системи для розпізнавання мови. Відомий науковими технологічними прогнозами, які враховують появу штучного інтелекту і засобів радикального продовження життя людей.

Згідно Курцвейл, в майбутньому людство досягне майже необмеженого матеріального достатку, а люди можуть стати безсмертними. Він також дав обгрунтування технологічної сингулярності – феноменально швидкого науково-технічного прогресу, заснованого на потужному штучному інтелекті (який перевершує людський) і кіборгізацію людей.

Отже, в чому ж суть цих справ, про які мовчить світовий інформаційний мейнстрім? Там відбуваються торги за інвестиції, в ході яких «комівояжери» – будівельні підрядники та представники наукових інститутів, що створюють технології майбутнього (від програмних до медичних), – пропонують зоряній клієнтурі вкластися в палаци-бункери і проривні наукові дослідження.

Суть цих досліджень, на відміну від їх технологічних аспектів, проста навіть для повсякденної свідомості. Вона співзвучна назві фільму – «Всі помруть, а я залишуся».

Нова Зеландія: синтез Лувра з «резервним Пентагоном»

Тепер давайте заглянемо в суть торгів, на яких зустрічаються мультимільярдери і «нові Ейнштейни». Давайте подивимося, у що той самий «один відсоток» готовий вкласти мільйони і мільярди …

Торги на ВЕФ – і ось свідчення президента Інституту нового економічного мислення (США) Роберта Джексона: «капітани світової економіки» масово замовляють для себе підземні палаци (вартість від 2,1 до 5,7 мільярда доларів) в Новій Зеландії.

Період проектних розробок і будівництва- 12-15 років. В основі таких замовлень – результати досліджень приватних НДІ, знову ж таки, спонсорованих представниками «одного відсотка», де зазначено, що в результаті «шоків майбутнього» вціліє тільки ця держава в південно-західній частині Тихого океану, а сам апокаліпсис (рукотворний) або так звана Третя світова війна за визначенням сайту http://www.21122012.com.ua/,  відбудеться протягом 15-20 найближчих років.

Дорожнеча підземних палаців, що представляють собою щось середнє між Лувром і так званим резервним Пентагоном (командним пунктом ЗС США в горі Шайєнн), пояснюється не тільки тим, що кожен з них під зав’язку набитий унікальною технікою забезпечення життєдіяльності, і складністю будівельних робіт, а й, так би мовити, «обмеженістю пропозиції».

Вже сьогодні більша частина дрібних островів Нової Зеландії негласно приватизована під потреби майбутніх володарів постапокаліптичного світу. Всього ж таких островів – близько 700, а для проведення відповідних будівництв підходить приблизно кожен шостий.

03-08-15-foto-600x400-2

«Кімнатки» в ракетних шахтах

За словами приватного будівельного підрядника з Денвера (США) Ларі Хелла, сучасні нувориші діляться на дві категорії. Одні купують підземні палаци на (нібито) незаселених островах за мільярди доларів, другі обходяться житлом протсіше – апартаменти. Ціна їх коливається від 1,5 до 5 мільйонів доларів.

За що такі гроші, запитаєте ви. По-перше, ці скромні «студії», які будував м-р Хелл, розташовані в колишніх ракетних шахтах Канзасу, здатних витримати атомний вибух. По-друге, це тільки на перший погляд такі «студії» здаються нічим не примітними.

Один приклад: вхід в «кондомініум безпеки», що об’єднує 50 таких жител, здійснюється через загальні двері вагою понад сім тонн. Десятки систем очищення і подачі води і повітря, незалежні генератори, що виробляють енергію, комп’ютерні мережі та системи автоматичного вогню, що оберігають спокій власників, теж влітають у копієчку.

Зараз всі місця в Канзаському «кондомініумі» розкуплені. На черзі – створення аналогічних «хатин» в покинутих ракетних шахтах штатів Невада і Арізона.

«Смак майбутнього»

Не варто думати, ніби покупці «кімнаток» вартістю в мільйони – жебраки в порівнянні з власниками бункерів-палаців ціною в мільярди.

Як правило, щасливі власники таких однокімнатних апартаментів – представники молодого покоління, що віддає перевагу вкладати мільярди не в житловий «люкс», а в хай-тек: високі технології, багато з яких відомі звичайним громадянам по голлівудським блокбастерам. Однак деякі з них доступні інвесторам вже зараз.

Приклад: нанокапсули, які очищають і зцілюють організм зсередини, а потім саморозчиняються і виводяться з організму природним чином. Другий приклад: мікропластирі з наноаккумуляторами, які наклеюються біля основи черепа і за допомогою так званої транскраніальної електростимуляції покращують швидкість реакції і засвоєння будь-яких предметів.

Вже на підході – так званий майнд-аплоудінг: програма вивантажені з пам’яті спогадів і емоцій і складування оних на комп’ютерному накопичувачі – з можливою зворотним, в тому числі вибірковим (за датою, категорії, насиченості), завантаженням. Ще швидше будуть створені вітамінні ланцюжки – комбіновані хімічні препарати, структурно ідентичні людської ДНК і здатні уповільнити або зовсім зупинити старіння організму.

Фантастика? Тільки не для тих, хто вклав мільйони і мільярди доларів у те, щоб зробити казку персональною бувальщиною. І тестують «смак майбутнього» дуже навіть серйозні люди. Один з них сьогодні приймає по 150 таких «вітамінів» на добу.

Єдиний закон Всесвіту на футболках

Читачі, певно, вже здогадалися про найзаповітнішу мрію майбутніх господарів постапокаліптичного світу, або, принаймні, уявляють такими себе. Набуття персонального безсмертя – через перетворення людей в безсмертних кіборгів. Але притому здатних – за бажанням – відчувати емоції, а також фізичні задоволення.

Прожектерство? Нітрохи. Так, наприклад, професор Єврейського університету в Єрусалимі (Ізраїль) Юваль Ной Харарі переконаний, що «злиття людини і машини стане найграндіознішою біологічною еволюцією на землі за чотири мільярди років».

Аналогічної позиції дотримується Макс Тегмарк, професор Массачусетського технологічного інституту. Ще в 2006 році цей учений в ході опитування, проведеного журналом New Scientist, заявив: «У найближчі 50 років ви зможете придбати футболки, на яких друкуються рівняння, що описують єдиний закон нашого Всесвіту».

Цікаво, що, на думку багатьох експертів, до початку кіборгізаціі якраз і залишається півстоліття. Втім, перший її етап вже почався – з «роздрукування» на ЗD-принтерах функціонуючих людських кінцівок. І навіть кровоносних судин.

«Шкода тільки, жити в цю пору прекрасну …»

Начебто що поганого в тому, що сильні світу цього вкладають кошти не тільки в підземні палаци, а й в проривні високі технології? Адже якісь крихти з панського столу – тобто найпростіші з цих фантастичних розробок – перепадають і «плебеям».

Так звані «смарт-будинки», в яких все управляється розумною електронікою, – це всього-на-всього примітивна версія чудес «бункерів», які самі контролюють здоров’я власника, аналізують обстановку зовні, вживають необхідних заходів безпеки.

Або взяти ту ж транскраніальну електростимуляцію – громіздкі пристрої першого покоління, що діють за її принципом, які використовуються на Заході в ході підготовки снайперів.

Проблема ось у чому: прийдешні кіборги уявляють наступ «золотого століття» на Землі тоді, коли від нинішнього людства залишиться навіть не «золотий мільярд», а 500 мільйонів. Ось тоді, мовляв, ресурсів хватить на всіх. Іншими словами, ті, хто запасаються підземними палацами, прихопивши «в кишеню» чудеса науки і техніки, аж ніяк не зацікавлені в теперішньому світі на нашій планеті. Тому й вся турбота про нього – просто напоказ «натовпі».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button