Фото

Найстаріший у світі самець панди помер у віці 35 років (фото)

Ан Ан, найстаріший самець панди, що знаходився в неволі, помер у віці 35 років у парку розваг Гонконгу.

LRT505 (talk), 14 September 2012 (UTC), via Wikimedia CommonsCC BY 3.0

Як повідомляє Live Science, найстаріший самець гігантської панди, що міститься в неволі, на ім’я Ан Ан був підданий евтаназії після затяжного періоду погіршення здоров’я. Тварина більшу частину життя провела в гонконгському Оушен-парку, куди вперше прибуло в 1999 році.

35 років – вкрай поважний вік для панди (Ailuropoda melanoleuca), оскільки вважається, що в дикій природі вони живуть від 14 до 20 років.

“Оушен-парк глибоко засмучений повідомленням про смерть 21 липня 2022 року Ана, найбільш довгоживучого самця гігантської панди в світі, що знаходиться під опікою людини. Ан прожив повне життя, яке закінчилося в поважному віці 35 років, що еквівалентно 105 рокам в людському віці”, – йдеться в заяві.

Найстаріша самка в неволі

Найстарішою зареєстрованою самкою панди в неволі була Цзя Цзя, яка дожила до 38 років, перш ніж померла в 2016 році. Вона, як і Ан, була подарунком китайського уряду, панди прибули в парк в якості компаньйонів.

Старіючі панди стикаються з безліччю проблем зі здоров’ям, одна з яких – високий кров’яний тиск. Саме ця недуга вразила Ана в останні тижні його життя. Як повідомляє Оушен-парк, в останні дні Ан почав рідше їсти і частіше спати. До 17 липня панда повністю припинив прийом твердої їжі і пив тільки воду. Ветеринари були змушені його приспати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button