Технології

У США побудували першу атомну біткойн-ферму

Американська компанія оголосила про завершення будівництва центру обробки даних, підключеного до АЕС, для розміщення компанії для майнінгу біткойнів.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Компанія Cumulus Data завершила будівництво ЦОДу, підключеного до атомної електростанції Сускеханна на сході США. До кінця року на майданчику будуть розміщена ферма для майнінг біткойнів компанії TeraWulf. Це перша компанія, яка буде використовувати для видобутку криптовалюта тільки атомну енергію в США, і перша офіційно підтверджена в світі.

Повідомляється, що ЦОД Cumulus Susquehanna буде використовувати для обробки даних 475 МВт з нульовими викидами вуглецю. Нині завершено будівництво тільки першої черги об’єкта площею 27,8 тис. м2 і потужністю 48 МВт. ЦОД безпосередньо підключений до АЕС Susquehanna потужністю 2,5 ГВт.

Дата-центр Cumulus Susquehanna. Відео: Cumulus Data

Майнінг має вирішальне значення для виробництва біткойна. У цій криптовалюті для генерації нової монети користувачі вирішують складні математичні головоломки. У міру розвитку криптовалюти завдання ставали все важче і майнеру потрібно більше обчислювальних ресурсів. Це суттєво збільшило енергоспоживання.

За оцінкою, тільки в 2022 році виробництво біткойнів призвело до викиду в атмосферу близько 86,3 млн т вуглекислого газу. Використання поновлюваних та альтернативних джерел енергії для виробництва криптовалюти, теоретично має згладити негативний вплив на навколишнє середовище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button