Ґаджети

Рукавичка-ехолот для роботи в каламутній воді (фото + відео)

Шукати об’єкти в каламутних водах японські інженери пропонують за допомогою створеної ними інноваційної рукавички IrukaTact з тактильним зворотнім зв’язком. Під час проведення рятувальних операцій фахівці зможуть відчути об’єкти у воді навіть не торкаючись до них.

В рукавичці встановлений ультразвуковий сонар MaxBotix, який розташовується на внутрішній стороні зап’ястя людини. Відображені гідроакустичні сигнали проходять через бортовий комп’ютер Arduino, який активує три мікронасоса, встановлених на пальцях – за рахунок їх роботи на силіконові напальчники здійснюється тиск. Таким чином, чим ближче підводний об’єкт розташований до конкретного пальця, тим сильніше на нього виявиться тиск. Це допоможе людині “відчути” контури предметів, які переховуються в непроглядних водах.

В даний час зона роботи сонара в IrukaTac не перевищує 0.6 метрів, але дослідники продовжують свої дослідження, сподіваючись удосконалити рукавичку і, зокрема, збільшити діапазон її дії. Також на думку розробників, їх винахід зможе знайти застосування в віртуальній реальності, яка набирає обертів.

Джерело: gizmag.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments