Наука

Названа нова причина смерті Бетховена: вона відрізняється від загальноприйнятої

Аналіз п’яти зразків, узятих з голови Людвіга ван Бетховена, показав, що він помер не від отруєння свинцем.

Image by Peter from Pixabay

Згідно з новим дослідженням зразків ДНК, всесвітньо відомий композитор Людвіг ван Бетховен був заражений гепатитом В після смерті.

Генетичний аналіз зразків, узятих з п’яти локонів волосся Бетховена (їх зібрали протягом останніх семи років його життя), також показав, що композитор був в групі ризику. Він дійсно міг страждати від захворювання печінки.

Генетична схильність поряд з інфекцією гепатиту В, яка, також пошкодила його печінку, можливо, привела до смерті Бетховена. Примітно, що відкриття суперечить широко поширеному припущенню про те, що композитор помер від отруєння свинцем. Однак ДНК-аналіз не вказує, як він втратив слух.

Народжений в 1770 році, Бетховен страждав від серйозних проблем зі шлунково-кишковим трактом протягом всього свого життя. У нього, принаймі, два рази був напад жовтяниці (симптом захворювання печінки). У 1802 році, коли його стан став погіршуватися, Бетховен попросив свого друга і лікаря Йоганна Адама Шмідта про розтин після смерті. Також він хотів, щоб про його дивну хворобу опублікували дослідження. Але Шмідт помер на 18 років раніше.

Після смерті Бетховена в 1827 році розтин показав, що у нього були важкі рубці на печінці, характерні для цирозу. Тепер нове дослідження, опубліковане в журналі Current Biology показало, що в основі хвороби композитора була генетична і вірусна основа.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button