Наука

У Китаї розгорнуть сонячну електростанцію на орбіті потужністю 1 ГВт

У Китаї ще три роки тому почали проєктування сонячної електростанції для передачі енергії на Землю.

Будівництво станції було заморожено на час, проте пару місяців назад її відновили: тепер влада планує до 2030 року приймати енергію з 1 МВт орбітальної станції, а з 2049 – з 1 ГВт.

Розробкою займаються вчені з Чунцинського університету, влада підтримала їх проєкт після того, як була поставлена мета досягти нейтрального вуглецевого сліду до 2060 року.

Передача енергії з орбітальної станції на відстані в 36 тис. км буде проходити успішно через відсутність туманів і хмар, а також електростанція буде 24 години на добу отримувати світло і генерувати його в електрику. Втрати в атмосфері складуть всього 2%.

Згідно з планами вчених, перша станція буде запущена у 2030 році з потужністю в 1 МВт, за дев’ять років планується збільшити її до 1 ГВт.

Попри грандіозні плани, є і побоювання. Одне з них – що мікрохвильова передача енергії заподіє шкоду здоров’ю місцевих жителів, а також з’являться сильні перешкоди електроніці й бездротовим каналам зв’язку. Всі ці питання будуть вивчені під час експериментів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button