Земля

Названа причина кисневої катастрофи, яка змінила хід еволюції на Землі

Американські експерти розробили нову теорію, яка пояснює кисневий вибух. Дослідження опубліковано в Nature Communications.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розповіли про нову теорію виникнення кисню на Землі. Згідно з нею, кисневий “вибух” був пов’язаний з морськими мікробами та мінералами. Зараз на Землі встановився стабільний баланс між процесами викиду і поглинання кисню, але так було не завжди.

Близько 2,4 млрд років тому сталася киснева катастрофа — це глобальна зміна складу атмосфери Землі, яке відбулося на самому початку протерозою. Результатом цієї події стала поява в складі атмосфери вільного кисню і зміна загального характеру атмосфери з відновного на окислювальний. Припущення про кисневу катастрофу було зроблено на основі різкої зміни характеру осадконакопичення.

До того, як відбулася ця подія, протягом перших 2 млрд років існування Землі в її повітрі практично не було кисню. У підсумку рівень цього газу в атмосфері різко збільшився. Однак причини цієї події не були відомі. Тепер вчені з MIT запропонували свій варіант розвитку події. Для цього вони провели математичний і еволюційний аналіз.

Дослідження показало, що причиною кисневої катастрофи стали особливі мікроби, які живуть в морях і океанах. Вони використовували кисень для розщеплення органічних речовин в процесі окислення. Але тільки до певного моменту. Надлишки цього газу почали накопичуватися в атмосфері і це змінило хід еволюції на Землі.

Вчені також з’ясували, що група мікробів, яка брала участь в кисневій катастрофі, живе в океані по сьогоднішній день і належить до групи SAR202.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button