Земля

На морському дні знайшли величезну воронку: в неї поміститься міський квартал

Воронки розміром з хмарочос і шириною з міську вулицю відкрилися на морському дні Арктики.

Гігантські “воронки” з’являються вздовж арктичного морського дна на території моря Бофорта, Канада. Вчені з’ясували, що це відбувається через танення вічної мерзлоти. В результаті утворюються величезні “ями”, одна з яких може поглинути цілий міський квартал з шестиповерховими будівлями.

Причина аномалії не тільки в зміні клімату. Вічна мерзлота тане через нагріті, повільно рухомі системи грунтових вод. Вона перебувала під водою близько 12 000 років, з моменту закінчення останнього льодовикового періоду. Тоді талі води льодовиків покрили цей регіон.

“Незважаючи на те, що виявлені нами підводні воронки є результатом довгострокових льодовиково-міжльодовикових кліматичних циклів, ми знаємо, що Арктика нагрівається швидше, ніж будь-який регіон на Землі”, – говорить Чарлі Полл, геолог з Дослідницького інституту акваріумів Монтерей-Бей (MBARI)

Досі замерзле морське дно було приховано від пильного погляду вчених. За словами дослідників, ця віддалена частина Арктики тільки недавно стала доступна для дослідницьких кораблів. Все через потепління і відступ морського льоду.

В ході дослідження вчені використовували як корабельний гідролокатор, так і автономний підводний апарат (autonomous underwater vehicle, AUV) для виконання батиметричних досліджень канадського моря Бофорта з високою роздільною здатністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button