Здоров'я

Названі п’ять факторів ризику розвитку артрозу

Існує багато причин розвитку артрозу – захворювання суглобів з ураженням хрящової тканини. Експерти назвали п’ять головних чинників, які значно підвищують ризик пошкодження суглобних поверхонь.

Артроз може виникнути із-за неправильної техніки бігу і їзди на велосипеді. Захворювання проявляється не тільки у спортсменів, але і у жінок середніх років з надмірною вагою. Неприємні відчуття експерти пов’язують зі зношеністю хрящів, роздратуванням м’яких тканин або напругою в сухожиллях. Розвитку артрозу сприяє ожиріння, оскільки кожні зайві 0,5 кг тиснуть на колінний суглоб з силою в 2,5 кг. З роками хвороба може перейти в остеоартрит, що супроводжується постійним болем. Пацієнтам рекомендують худнути за допомогою скандинавської ходьби або плавання.

Третім чинником ризику є нестача рідини в організмі. Воду слід пити у кількості не менш 2 л в день. З рясним потовиділенням виділяється менше мастила — синовіальної рідини, що зменшує тертя в суглобі. Посилені заняття спортом і важка фізична праця теж «вбивають» коліна. Не рекомендується виконувати складні вправи без розминки.

Загрозою виникнення артрозу є холодні температури. Вираз, що ноги потрібно тримати в теплі, підходить для цього випадку. В результаті переохолодження людина може нажити проблеми з колінами, що переходять в серйозне захворювання.

Кнопка «Наверх»
Закрыть