Здоров'я

Продукти, що шкодять мозку

Продукти, які споживаються в їжу можуть впливати на різні системи, органи і їх функції. Винятком не є мозок: його діяльність важлива для виконання щоденної роботи, запам’ятовування потрібної інформації і нормального функціонування інших систем організму. Без нормальної мозкової активності не вийде впоратися з поставленими завданнями, пережити важкі ситуації, що виникають на ґрунті стресу або депресії, дізнатися про повноцінні можливості, що відкриваються перед людиною. Люди використовують дуже маленьку частку всіх можливостей, які може надати мозок. Наука намагається розширити їх, але на даний момент ситуація не змінюється.

Щоб активність не падала, а звичні справи не займали занадто багато часу для виконання, потрібно стежити за харчуванням. Існують продукти, які здатні негативно впливати на мозок і шкодити йому. Лікарі не кажуть, що потрібно повністю відмовитися від їх вживання, достатньо зменшити кількість з’їдених продуктів.

Жирні кислоти

Спеціалісти в області медицини впевнені, що неточне або невірне співвідношення кислот омега-6 і омега-3 в раціоні може провокувати погіршення пам’яті. Найчастіше люди роблять основний наголос на останній жирній кислоті, вживаючи рибу і приймаючи спеціальні таблетки. Лікарі радять запам’ятати співвідношення одного до чотирьох: при сумісному прийомі з їжею чи лікарськими препаратами кількість омега-6 має бути більше, ніж омега-3. Якщо продовжувати вживання по складеній самостійно або некомпетентним лікарем системі, можливо погіршення стану гіпокампа. Ця зона мозку відповідальна за виробництво нейронів і створення між ними зв’язків.

Алкогольні напої

У помірній кількості вплив не буде настільки сильним, якщо вживати алкоголь занадто часто і вибирати великі дози. Вчені стверджують, що люди, які зловживають алкоголем, страждають низькою мозковою активністю, їх продуктивність знижується в кілька разів. Даний факт має таку основу: під час випивання на мозок виявляється занадто сильне навантаження, він починає входити в стан напруги, погано працює і нервова система — можуть трапитися різні несподівані ситуація, нехарактерні для поведінки конкретної людини. Після сильного сп’яніння виникає помутніння розуму, сильна перевтома, мозок не справляється з натиском і відмовляється працювати у звичному режимі.

Смажене м’ясо

М’ясо, просмажене на сковороді у великій кількості олії або на багатті, містить багато холестерину. Через нього у людини з’являються бляшки в судинах, вони поступово починають закупорюватися. Лікарі впевнені, що любителі поласувати смаженим м’ясом можуть зіткнутися з проблемами з пам’яттю — контекстною, довготривалою, епізодичною… Любов до цього продукту так само може призвести до початку розвитку хвороби Альцгеймера.

Високий глікемічний індекс

Дані різних досліджень свідчать, що жінки, які люблять і вживають в їжу рис, картоплю або білий хліб, більше інших схильні до появи депресії на різному фоні. Перераховані продукти різко піднімають рівень цукру в крові, після цього підвищується рівень інсуліну.

Кнопка «Наверх»