Здоров'я

Найбільша небезпека діючих кондиціонерів в спеку

Загостренням серцево-судинних захворювань може закінчитися час, проведений в приміщенні з працюючим кондиціонером в жарку погоду. Перепад температур, коли на вулиці спекотно, а в квартирі – холод, негативно впливає на організм людини, заявили лікарі.


За словами лікарів, через перепад температури повітря (наприклад, коли людина заходить зі спекотної вулиці в охолоджене приміщення) може виникнути спазм судин, а також можливі стрибки артеріального тиску. Судинний спазм може загострювати хвороби серця, зауважили при цьому фахівці.

«На спеці відбувається розширення судин, а після того, як людина потрапляє в холодне приміщення, вони звужуються, через що і відбувається спазм», — сказали спеціалісти.

Крім того, через переохолодження в обстановці з чинним кондиціонером легко виникають простудні захворювання. Якщо людина вже застуджена або схильна часто хворіти, їй слід бути особливо обережною, про це повідомив інфекціоніст, академік Віктор Малеїв.

За словами Малеїва, кондиціонер не потрібно встановлювати на занадто низьку температуру, а також не можна перебувати близько до кондиціонеру, краще далеко. Експерти наполягають: охолоджуватися треба поступово – наприклад, зайшовши з вулиці спочатку обполоснутися водою, а кондиціонер включати лише пізніше.

За даними лікарів, не можна допускати охолодження повітря в приміщенні нижче 18 градусів. Найбільшу небезпеку для здоров’я людей являють кондиціонери, які працюють в громадських будівлях, які часто виявляються погано спроектовані або давно не обслуговуючими системами. У таких системах може гніздитися бактерія, що викликає таке захворювання, як легіонельоз, смертність при якому досягає 20%.

Кнопка «Наверх»
Закрыть