Здоров'я

Ученими встановлена причина болю при раку

Групою вчених з Університету Торонто виявлена причина виникнення болю при найбільш важких формах раку, що потенційно може призвести до поліпшення управління болем у пацієнтів хворих на рак.

05-05-15-foto-600x400-1

У дослідженні фахівців був встановлений винуватець – ген, відповідальний за біль в одній з найбільш агресивних форм онкології, андроген-чутливої онкології передміхурової залози. Як з’ясувалося, ген TMPRSS2 вступає в контакт з рецепторами больових клітин, які згодом викликають біль. За словами вчених, якщо у представника сильної статі є ген-маркер TMPRSS2, то рак передміхурової залози буде більш агресивним.

Читайте також: 

Крім того, вчені виявили, що цей ген є не тільки у пацієнтів з онкологією простати, але і у пацієнтів, які страждають від раку шиї та голови. За клінічними даними, рак шиї та голови, а також рак простати – це найбільш хворобливі форми раку, тоді як рак шкіри, або меланома, знаходиться в нижній частині больової шкали. Чим більше ген TMPRSS2 контактує з больовими рецепторами, тим сильніші больові відчуття, відзначають фахівці.

Відкриття ролі гена TMPRSS2 в появі болю при раку може спричинити появи та створення цільових методів лікування болю, здатних ефективно зменшувати експресію цього гена або його вміння проникати в больові рецептори в людському організмі.

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button