Наука

Названо фермент, який сприяє розвитку раку. Зазвичай він захищає від вірусів

Відкриття вчених допоможе керувати або обмежувати еволюцію пухлини.

Дослідники з Weill Cornell Medicine зробили дивовижне відкриття: фермент, який зазвичай захищає людські клітини від вірусів, може сприяти розвитку раку. Іншими словами, звичайні пухлини можуть стати більш злоякісними. Завдяки здатності викликати мутації в ракових клітинах, нещодавно ідентифікована “мішень” має потенціал для нових методів лікування, спрямованих на боротьбу зі смертельними захворюваннями.

Image @sciencephotolibrary from Canva

В рамках нового дослідження біологи вивчили роль ферментів, вчені використовували доклінічну модель раку сечового міхура – APOBEC3G. Вони виявили, що фермент в рази збільшує кількість мутацій в пухлинних клітинах. Наприклад, він відіграє величезну роль в еволюції раку сечового міхура.

Цитозиновий нуклеотид (буква «C» у генетичному коді) хімічно модифікується членами сімейства ферментів APOBEC3 для зміни РНК або ДНК. Це призводить до того, що з’являється неправильний нуклеотид. Примітно, що ці ферменти, особливо APOBEC3G, зазвичай працюють проти ретровірусів, таких як ВІЛ, змінюючи цитозини у вірусному геномі, щоб перешкоджати репродукції вірусу.

Ферменти APOBEC3, які, як відомо, небезпечні для клітинної ДНК, знаходили у високих концентраціях в ракових клітинах. Дослідження 2016 року також пов’язує ці мутації зі стійкістю до хіміотерапевтичних методів лікування. Нове відкриття пояснює, чому деякі види раку важко піддаються лікуванню через їх здатність захищатися від класичної терапії.

Результати дослідження пояснюють, чому рак впливає на APOBEC3, змінюючи геном і провокуючи мутації. Також це підвищує здатність до диверсифікації і “еволюції”, забезпечуючи зростання і поширення онкологічних клітин, незважаючи на імунний захист і лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button