Наука

Один вид мурашки може збільшувати і зменшувати свій мозок

Виявилося, що індійські стрибають мурахи мають здатність стискати мозок і відновлювати початкову форму.

Дослідники виявили перший вид комах, які можуть змінювати розміри свого мозку і повертати його до початкового об’єму. Це індійські стрибають мурахи.

І у цієї здатності є важливе застосування. Ці мурахи не гинуть, як тільки вмирає їх королева. Замість цього спеціальні обрані особи займають її місце. Вони розширюють свої яєчники й стискають мозок, щоб зробити потомство. Яєчники збільшуються в п’ять разів, заповнюючи всю черевну порожнину, а їх мозок стискається десь від 20% до 25%

Соціальні комахи, такі як мурахи, зазвичай створюють кастове суспільство, де королева править як єдиний репродуктор, Вона виділяє феромони, які заважають іншим мурашкам відкладати яйця. Решта особини трудяться не покладаючи рук: добувають корм і захищають гніздо.

Якщо королева індійських мурах гине, то  починається скажена щось на зразок ритуальної сутички: робочі мурахи вступають в запеклі дуелі. В результаті обрані працівники займають місце королеви. Їх зазвичай від п’яти до десяти в колонії на приблизно 100 мурах. Зрештою, ці репродуктивні працівники продовжують процес спарювання і продовжують життя колонії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button