Наука

Названо ідеальний час для тренувань, щоб знизити рівень цукру в крові

Для зниження щоденного рівня цукру в крові людям із малорухомим способом життя корисна помірна й енергійна фізична активність у вечірній час, показало дослідження.

by @freepik

Дослідники з Університету Гранади виявили, що у людей, які виконували понад 50% фізичних вправ різної інтенсивності в період з 18:00 до опівночі, значно знижувався рівень глюкози в крові. Ефект зберігався на весь день.

Учені зібрали дані про активність і рівень цукру в крові для 186 дорослих із надмірною вагою або ожирінням. Середній вік учасників дослідження становив близько 47 років, а індекс маси тіла (ІМТ) – 32,9. Для цієї вікової категорії надлишковим вважається ІМТ вище 27-28. Під час експерименту учасники протягом двох тижнів безперервно носили акселерометр для відстеження рухів і монітор для аналізу рівня глюкози в крові.

Дослідники класифікували всіх учасників за типом фізичної активності. До тих, хто веде сидячий спосіб життя, вони віднесли тих, хто рухався менше 20 хвилин на день. Для решти учасників учені визначили період максимальної активності – ранок, день або вечір, на який припадало понад 50% помірних та інтенсивних вправ.

Аналіз показав, що в учасників, понад 50% помірної та високої фізичної активності яких припадало на вечірній час, знижувалися денний, нічний і загальний рівень глюкози в крові порівняно з тими, хто вів малорухливий спосіб життя. Цей зв’язок не залежав від статі учасника дослідження, але був сильнішим за порушеної регуляції глюкози.

Відомо, що помірна та висока фізична активність покращує гомеостаз глюкози в дорослих із надмірною вагою та ожирінням, які піддаються вищому ризику розвитку резистентності до інсуліну. Але, зазначають експерти, мало було відомо про оптимальний час фізичної активності для поліпшення щоденного контролю рівня глюкози в крові.

Наші результати підкреслюють важливість точного призначення вправ. У клінічній практиці сертифікований спортивний і медичний персонал повинен враховувати оптимальний час дня, щоб підвищити ефективність вправ і програм фізичної активності, які вони призначають, – говорить Джонатан Р. Руїс, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button