Наука

Названо риси особистості, які впливають на задоволеність життям і роботою

Дослідження показало, що певні риси особистості пов’язані з задоволеністю різними сферами життя. Вони впливають на сприйняття незалежно від віку.

Дослідники з Тілбургського університету вивчили, як взаємозв’язок між властивостями особистості і задоволеністю життям змінюється з плином часу. Аналіз показав, що певні якості впливають на сприйняття якості життя і кар’єри протягом усього життя. Цей зв’язок стабільний і не залежить від віку.

Вчені проаналізували дані, зібрані з 2008 по 2019 рік в рамках загальнонаціонального репрезентативного дослідження домогосподарств в Нідерландах. Серед іншого учасників просили пройти опитування, щоб оцінити риси особистості за моделлю великої п’ятірки і задоволеність життям, соціальними зв’язками і роботою.

Модель великої п’ятірки виділяє п’ять ключових рис особистості: відкритість новому досвіду, сумлінність (свідомість), екстраверсію, доброзичливість (здатність дійти згоди) і емоційну стабільність. В опитуванні взяли участь 9 110 голландців у віці від 16 до 95 років (на 2008 рік), які заповнювали анкету протягом 11 років.

Дослідники виявили, що більшість взаємозв’язків між особистісними рисами і задоволеністю залишаються незмінними протягом усього дорослого життя. Крім того, дослідження показало, що висока емоційна стабільність найбільш тісно пов’язана з задоволеністю людей своїм життям, соціальними зв’язками і кар’єрою.

Дослідники відзначили, що сумлінність збільшувала задоволеність людини від своєї роботи, а екстраверсія і доброзичливість — якістю соціальних зв’язків.

Аналіз також показав, що хоча в цілому зв’язок зберігається незалежно від віку, зміна цих рис призводила до підвищення задоволеності у відповідній області. Наприклад, люди, які з віком стали більш доброзичливими, говорили про поліпшення якості соціальних зв’язків.

Хоча ми не вивчали, що викликало ці зміни, дослідження показує, що наші особистості і наше щастя не висічені в камені. Ймовірно, ми навіть можемо вплинути на те, як ми змінюємося: якщо ми спробуємо стати більш організованими, товариськими, доброзичливими, це також підвищить задоволеність життям, спілкуванням або роботою, – говорить Манон ван Шеппінген, Професор Тілбургского університету і співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button