Наука

Пов’язка на голову виявляє ранні ознаки хвороби Альцгеймера уві сні

Дослідники знайшли спосіб оцінити активність мозку уві сні, яка характерна для найбільш ранніх стадій хвороби Альцгеймера.

альцгеймер

Дослідники з Університету Колорадо і Вашингтонського університету в Сент-Луїсі розробили легку натільну пов’язку для запису електроенцефалографії (ЕЕГ) уві сні. Пристрій виявляє патерни, характерні для ранніх етапів розвитку хвороби Альцгеймера, задовго до появи симптомів деменції.

Цифровий пристрій використовує ЕЕГ, щоб виявити сигнали мозкових хвиль, пов’язані з реактивацією пам’яті уві сні. Це частина системи, яка обробляє спогади в глибокій фазі. Дослідники встановили зв’язок між показаннями ЕЕГ і рівнями специфічних молекулярних змін, що вказують на передсистемну фазу хвороби Альцгеймера.

Пов’язка для сну. Зображення: University of Colorado

У дослідженні вчені проаналізували дані 205 літніх людей і виявили вимірні проблеми з реактивацією пам’яті у зв’язку з рівнями таких білків, як амілоїд і тау, які накопичуються при хворобі Альцгеймера.

Ми виявили, що аномальні рівні білків пов’язані з реактивацією пам’яті уві сні, яку ми могли ідентифікувати в моделях мозкових хвиль людей до того, як вони відчули будь-які симптоми, – говорить Брайс МакКоннелл, співавтор дослідження

Мозкові хвилі під час сну можна перетворити в цифровий біомаркер, відзначають дослідники. Вони продовжать працювати над створенням масштабованого і доступного «мозкового фітнес-трекера» для ранньої діагностики і профілактики хвороби Альцгеймера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button