Всесвіт

Гігантську корональну дірку знайшли в сонячній атмосфері (фото+відео)

Обсерваторія сонячної динаміки сфотографувала область на поверхні Сонця, що випускає сонячний вітер.

Спостереження в екстремальному ультрафіолетовому випромінюванні показали формування 20 березня в сонячній атмосфері гігантської корональної діри. Область зниженого тиску випускає сонячний вітер, спрямований в бік Землі.

Спостереження за Сонцем в екстремальному ультрафіолеті на довжині хвилі 19,3 нм. Відео: SDO, NASA

Корональна діра — це область в атмосфері Сонця, в якій магнітні поля відкриваються і дозволяють сонячному вітрі вийти назовні. Зазвичай замкнуті лінії магнітного поля зірки утримують плазму сонячної атмосфери. В області корональної діри відкрите магнітне поле дозволяє сонячному вітрі виходити в космос набагато швидше.

Область корональної діри відрізняє зниженою температурою і щільністю плазми. На знімку обсерваторії сонячної динаміки, отриманому в екстремальному ультрафіолетовому випромінюванні, область корональної діри виглядає темною через більш низьку температуру плазми.

Знімок корональної діри, отриманий на різних довжинах хвилі (17,1, 19,3 і 21,1 нм) і окреме зображення на довжині хвилі 21,1 нм. Зображення: SDO, NASA

За оцінкою експертів порталу spaceweather.com сонячний вітер, випущений областю з відкритим магнітним полем, досягне Землі 23-24 березня. Протягом декількох днів до і після рівнодення спостерігається «ефект Рассела — Макферрона». В цей час в магнітному полі Землі утворюються «тріщини», в які може проникати сонячний вітер. В цей час навіть найслабші потоки частинок можуть викликати яскраві полярні сяйва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button